THE PLACE WHERE I WAS: Notting Hill

Dzisiaj jest sobota i z racji tego, że mam trochę więcej czasu dla siebie powstał właśnie drugi już dzisiaj post.


Dokładnie trzy tygodnie temu pojechałam zobaczyć Notting Hill.
Notting Hill to dzielnica Londynu, a kolorowe i bogate domki znajdują się na ruchliwej ulicy Portobello Road, gdzie właśnie się kierowałam. Miejsce przyciąga rzesze turystów z powodu urokliwych mieszkań, markowych sklepów, a także za sprawą “The Notting Hill Carnival” (parada uliczna odbywająca się w sierpniu) i filmowi “Notting Hill” (w rolach głównych J. Roberts i H. Grant). 


W soboty odbywa się targ uliczny, podczas którego turyści mogą zasmakować angielskich regionalnych przysmaków oraz zagranicznych składników spożywczych np. włoskiej oliwy z oliwek i samych oliwek, francuskich croissantów i drożdżówek. Można popodziwiać również muzycznych przedstawień lub magicznych sztuczek. W tak ruchliwym miejscu, przy odrobinie szczęścia można spotkać jakąś gwiazdę. Mnie niestety się to nie udało. Jeszcze! 

Tego dnia wychodząc z metra  przywitał słoneczny poranek i lekki, ciepły powiew wiatru i wtedy poczułam zapach jesieni. Prawdziwej jesieni. Nie wiem czy można to poczuć. Czułam się niesamowicie szczęśliwa. Nigdy nie przeżyłam czegoś podobnego. Dzięki temu nabrałam energii i radości na cały dzień. 

Przez kilka godzin przechadzałam się między wystawionymi straganami i malutkimi sklepikami. Oglądałam, podziwiałam, robiłam zdjęcia. Od pięknej starej biżuterii moje oczy stawały się duże i pojawiały się w nich iskierki zachwytu. Znaleźć tu można zarówno nowe przedmioty jak i antyki np. aparaty, zastawy stołowe, meble.


Skusiłam się na buteleczkę włoskiej oliwy z oliwek z nutą cytryny, drożdżówkę z jabłkami w cieście francuskim i muffinkę z marchewek oraz malutką paczuszkę z odświeżającymi chusteczkami o zapachu lawendy.
Pogoda idealnie sprzyjała spacerom po ulicznym bruku i słuchaniu języków z całego świata. 

Jest to jedno z najciekawszych i najbardziej kolorowych miejsc w Londynie, do którego koniecznie musisz się wybrać !


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 3 =