Z cyklu: Minimalizm – Dbanie o siebie i zawartosc szafy

Zastanawiałyście się kiedyś ile macie zbędnych kosmetyków w łazience oraz ubrań w szafie? 
Podczas porządków nie zadawałyście sobie przypadkiem pytania: Zapomniałam, że to mam!? 
Nie macie gdzie i kiedy nosić wszystkich swoich ubrań, a ciągle przybywa wam nowych?
Jeżeli odpowiedzią na te pytania jest słowo TAK, to znaczy, że macie problem.
Czy tak naprawde potrzebujemy 3 szamponów do włosów lub 10 takich samych błyszczyków? Albo 15 t-shirtów i kilkudziesięciu par butów?

NIE!!!
Obecnie mam 1 pomadkę ochronna do ust i 1 błyszczyk oraz 2 t-shirty i kilka par pasujących do wszystkiego butów. Mogę tak dalej wymieniać, ale przecież nie o to tu chodzi.

Posiadam sporo ubrań, ale przynajmniej 1-2 razy do roku robię ogólny przegląd. Wyrzucam ciuchy, których nie nosiłam od pół roku, do pudeł  chowam letnie ubrania jeśli jest zima lub zimowe jeśli jest lato. Za małe lub za duże oddaję do kontenerów lub mamie i siostrze. Jeśli coś mi się nie podoba to próbuję jakoś przerobić. Z sentymentu chowam niektóre rzeczy i czekam aż ponownie przyjdzie na nie czas, ale takich ubrań jest niewiele.
A jeśli chodzi o kosmetyki to zawsze kupuje tylko takie, które są mi potrzebne. Lubie kupować kosmetyki, które maja wiele zastosowań, np. błyszczący cień do powiek używam również do rozświetlenia policzków.

Czy naprawde potzrebujemy az tylu rzeczy ile nam sie wydaje?

W tym wszystkim trzeba znaleźć równowagę abyśmy żyli wygodnie i wyglądali schludnie.

Chodząc do sklepów musimy wybierać ubrania, które są funkcjonalne, wygodne i pasujące do innych rzeczy wiszących w naszej szafie. Najlepiej kupować ubrania o wysokiej jakości i klasycznym kroju. Zaszaleć możemy np. z biżuterią, którą możemy zrobić samemu w domu 🙂
Wiele kosmetyków można przyrządzać domowym sposobem. Mogą to być maseczki do twarzy i włosów, tonik do twarzy, peeling do ciała i twarzy itp. Jest w internecie mnóstwo przepisów na zrobienie swojego domowego SPA. A teraz zastanów się jeszcze, czy naprawdę musisz to wszystko kupować w drogerii, skoro możesz mieć za darmo?

Książka “Przez minimalizm do szczęścia” Leo Babauta, zainspiruje Cię, pokaże jak dążyć do lepszego, wygodniejszego i szczęśliwego życia. To z niej zaczerpnęłam pomysł na tą serie postów. Znajdziesz w niej wiele interesujących cytatów, które możesz wydrukować i powiesić na ścianie aby codziennie przyglądać się nim i stosować się do nich.

“Gdy jestes zadowolony z tego, kim jestes, i nie wspolzawodniczysz i nie porownujesz sie do innych ludzi, wszystcy beda Ciebie szanowali.” – Laozi
http://z1.demoty.pl/399df340ee4b7ab2d6ade24139e9aaa5623411e3/open-letter-closet-large-msg-125330680727-jpg 
* google.com


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 13 =