Sunny juice

Dawno nie było nic zdrowego na blogu. Dlatego też dzisiaj postanowiłam podać wam bardzo prosty przepis na owocowy sok. 
Potrzebujecie jedynie pomarańczy i ananasa.
Wszystkie owoce wyciskacie w sokowirówce (oczywiście jeśli posiadacie). Ja mam wyciskarkę Omega 8006. Już kiedyś o niej pisałam, więc nie będę się powtarzać. Powiem tylko tyle, że maszyna warta jest swojej ceny. Daję jej wielki plus za to, że posiada wiele różnych końcówek, np. do tłoczenia oleju lub robienia domowego makaronu. 


Według mnie jest to idealne połączenie. Sok ma słodki smak i jest pełen miąższu. A teraz trochę więcej informacji o owocach:

Pomarańcza
Drzewo pomarańczowe rośnie w klimatach tropikalnych i subtropikalnych.
Owoc pomarańczy jest źródłem witamin i minerałów. Zawierają witaminę C, A, B, B12, sole mineralne, peptyny, wapń. Pomarańcze są bogate w błonnik, kwas foliowy i potas.
Pomarańcze stosowane są w dietach i przeziębieniach. Działają bakteriobójczo i antywirusowo. Reguluję gospodarkę wodną w organizmie, chroni przed stanami zapalnymi. Pomaga obniżyć “zły” cholesterol.

Ananas
Ananas uprawiany jest w Ameryce południowej. 
Zawiera biotynę bromelinę, witaminę C, B6, mangan i miedź. 
Ananasy stosowane są w dietach, podobnie. Ananas oczyszcza skórę i usuwa toksyny z organizmu. 

I tak dalej, i tak dalej…
Oba owoce mają działanie odchudzające, dlatego też namawiam was do jedzenia ich. Ostatnio zakochałam się właśnie w pomarańczach i ananasie, pochłaniam ich na kilogramy. Dodają one mi mnóstwo energii. Już sam ich kolor sprawia radość i uśmiech na twarzy. 

* zdjęcia mojego autorstwaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 20 =