Stare ćwiczenia – nowy szał

W ten wieczorny wtorkowy dzień chcę przedstawić stary jak świat system ćwiczeń. Callanetics. Znacie? Bo na pewno znają je wasze mamy. 
Zestaw ćwiczeń trwa około godziny. Wszystkie należy wykonywać w przedstawionej kolejności. Są to powolne ćwiczenia podobne do jogi. Czyli coś co lubię. Najgorszą rzeczą jest to, że należy powtarzać je po 100 razy. To bardzo dużo. Ja za pierwszym razem nie dałam rady. W ogóle niektórych ćwiczeń nie mogłam wykonać z braku odpowiedniego rozciągnięcia. Ale to nie jest ważne. Najważniejsze by wykonywać je poprawnie i jak najczęściej (codziennie), a z biegiem czasu uda się zrobić wszystkie. 
Callanetics ma za zadanie wzmocnić mięśnie, wyszczuplić ciało, wysmuklić sylwetkę, poprawić kondycję, zmniejszyć napięcie mięśni, zwiększyć pojemność płuc, eliminację podbródka, zmniejszenie bóli. 

Wczoraj był pierwszy dzień moich ćwiczeń. Ledwo co przez nie przeszłam. Po skończeniu padłam na łóżko zmęczona ale bardzo szczęśliwa, gdyż od razu czułam jak moje mięśnie się napięły. To było dziwne uczucie, ale uwierzcie mi na słowo, że po jednej godzinie moje nogi, brzuch i plecy stały się twardsze, jakby umięśnione, spięte. Poczułam się wspaniale.

 Drugiego dnia (czyli dzisiaj) miałam lekkie zakwasy ud i wzmocnione mięśnie przy kręgosłupie. Po południu zabrałam się za ponowne ćwiczenia, niestety nie dałabym rady przejść całej godziny na naciąganiu i spinaniu mięśni, więc znalazłam filmik 15 minutowy z Mariolą Bojarską – Callanetics kwadrans dla młodości. Też nie dałam rady przebrnąć przez cały, ale chciałabym chociaż trochę ćwiczeń robić każdego dnia, póki zakwasy nie minął. 
Teraz leżę i czuję większe zakwasy na brzuchu i plecach. To naprawdę działa! Zobaczymy jakie będą efekty, jednakże samo to, że zaczęłam znowu się ruszać i mam zakwasy to czuję się lepiej.

Poniżej filmik z Mariolą Bojarską. Więcej znajdziecie na YouTube. 

A wy robiłyście te ćwiczenia? Jakie były wasze rezultaty? Czy na prawdę tak działa, jak mówią? Jestem pełna zapału bo prawdopodobnie znalazłam ćwiczenia odpowiednie dla mnie. 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × five =