5 powodów dlaczego niezależnie od pogody warto jest wyjść na dwór

Spacery są dobre i każdy o tym wie. Gdy tylko pogoda lekko się psuje automatycznie nie chce nam się tego robić. Wolimy zostać w domu, napić się czegoś ciepłego, poczytać książkę, obejrzeć film lub zanurzyć się w ciepłym łóżku. Ale czy ktoś powiedział, że nie można tego robić będąc na dworze (wyjątek to leżenie w łóżku)?

 1. Ruch to zdrowie. Nawet wolny spacer działa cuda. Dotleniamy się, długie spacery utrzymują naszą sylwetkę w dobrym stanie. Podczas wysiłku wydzielają się endorfiny, dzięki którym stajemy się szczęśliwsi i mamy lepszy humor. 

 2. Jak już wiemy ruszanie się dodaje nam energii. Po spacerze mimo, że czujemy się zmęczeni to i tak mamy ochotę na dalszą pracę czy robienie porządków.

3. Każdy spacer, każda chwila spędzona na dworze może przynieść nam pełno inspiracji i zdjęć. Nawet deszcz, śnieżyca czy burza umożliwiają nam zrobienie kilku naprawdę świetnych ujęć. Dlatego zawsze miej ze sobą aparat by w każdej chwili móc pstryknąć fotkę.


4. Zawsze możesz przenieść się z jedzeniem lub piciem na dwór. Robisz obiad w domu dla męża/partnera. Zapakuj i wyjdźcie. Można pójść do parku na piknik lub z kubkiem gorącej kawy na spacer. Na dworze jest mnóstwo wygodnych miejsc: ławka w parku, czasem też ze stolikami, trawnik w ogródku lub w lesie. Wystarczy zabrać koc, ciepłe ubranie lub parasol i żadna pogoda nie popsuje twoich zamiarów odpoczynku na świeżym powietrzu. 

5. Na dwór można zabrać również książkę lub tablet do oglądania filmów i usiąść pod drzewem w ciszy i w spokoju. I poczuć pełen relax.


I pamiętajcie, że ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Jesteśmy zdolni zrobić wszystko, potrzebne są tylko chęci.0 thoughts on “5 powodów dlaczego niezależnie od pogody warto jest wyjść na dwór”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − 7 =