Pić czy nie pić, oto jest pytanie – wyzwanie kawowe

Uwielbiacie popijać kawę z rana? Czuć jej zapach o poranku gdy zostaje ci przyniesiona w pięknej filiżance do łóżka? Gdy robisz sobie popołudniową przerwę podjadając do niej kawałek domowego ciasta?
Tak kawa jest cudowna, smaczna, ma piękny aromat, pasuje do każdych słodkości i niektórzy mogą ją pić o każdej porze dnia i nocy. Pomaga nam także dobudzić się rano i nie zasnąć podczas nauki. 
Czy nie lepiej byłoby zastąpić ją czymś zdrowszym? Może herbatą, sokiem owocowym lub wodą z cytryną?


Chciałabym wam dzisiaj zaproponować wyzwanie z odstawieniem picia kawy na tydzień. Zobaczycie, że po tygodniu poczujecie się lepiej, wasza skóra poprawi się, przestanie wam drgać powieka i ustąpią skurcze nóg. 
Nie chodzi mi o to by przestać pić kawę na zawsze, ale może taka przerwa raz na miesiąc będzie dobrym pomysłem. Sama uwielbiam popijać kawę z mlekiem i syropem z agawy, ale zauważyłam, że im więcej jej piję w ciągu dnia tym więcej jej potrzebuję. Wniosek z tego taki, że bardzo uzależnia, a my przecież nie chcemy być uzależnione od czegokolwiek, prawda? 

Chcecie podjąć wyzwanie razem ze mną??

Zasady całej zabawy: 
1. Przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli nie pij kawy (pod żadną postacią).
2. Pij inne płyny tj: woda, woda z cytryna, soki świeżo wyciskane, ziołowe herbatki i herbaty.
3. Możesz każdego dnia pić co innego, np. w poniedziałek będzie to woda z cytryną, we wtorek rumianek, a w niedzielę herbata cytrynowa z miodem.

W niedzielę podzielicie się ze mną swoimi dokonaniami i spostrzeżeniami. Będę chciała się dowiedzieć od was jakie zauważyłyście rezultaty, czy macie silna wole, czy będziecie kontynuować odstawianie kawy co jakiś czas.


Ja biorę w tym udział, a Ty?
0 thoughts on “Pić czy nie pić, oto jest pytanie – wyzwanie kawowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *