DIY: notes na wyjątkowe chwile każdego dnia

 Czy w tym pośpiechu i zabieganiu potrafimy zauważać te nawet najmniejsze drobne przyjemności w ciągu dnia? I tak naprawdę się nimi cieszyć? Czy mamy na to czas?
 
U mnie czasem jest z tym czasem trudno. Ostatnio opowiadałam Wam w poprzednich wpisach o szczęściu tu i tu próbuję cieszyć się z tego każdego dnia, nawet gdy pogoda jest brzydka lub humor mam paskudny. Postanowiłam jednak, by te wspaniałe chwile pełne radości i uśmiechu gdzieś umieszczać, tak by nie przepadły i w tych gorszych dla mnie chwilach pokazywały, że naprawdę mam piękne życie i nie jest takie nudne. Wymyśliłam notes na cały miesiąc, w którym codziennie wypisuję co miłego, przyjemnego i godnego zapamiętania mi się przydarzyło. Na początku obawiałam się, że nie każdego dnia będę miała co napisać, ale jednak okazało się co innego. W następnym miesiącu zrobię dużo większy notes gdyż w tym mam zdecydowanie za mało miejsca. Myślę, że jest to świetny pomysł na to, by zatrzymać się na chwilkę chociażby pod koniec dnia i pomyśleć nad swoim życiem. Jest to również fajna zabawa! Spróbujecie?
 
 
Do wykonania takiego notesu potrzebujecie:
 
– białego papieru 
– kolorowego papieru na okładkę
– nożyczek
– dziurkacza
– długopisów, mazaków, flamastrów
– kolorowych taśm klejących, washi tape
– szary sznurek lub wstążka do związania kartek
 
 
 
1. Na początku robimy okładkę. Kolorowy papier przykleiłam do kartonu, aby  okładka była sztywniejsza. Do tego użyłam modnego i bardzo wesołego jaskrawego papieru w różowym kolorze.
 
2. Następnie wycięłam 4 kartki, na których będą wypisywane cudowne chwile. Złożyłam kartki przedziurkowałam.
 
3. Ozdobiłam okładkę animowaną chmurką z napisem Hello!
 
4. Na kartkach wypisałam kolejno daty kwietnia i delikatnie ozdobiłam kolorową taśmą.
 
5. Wszystko razem złożyłam i przewlekłam przez dziurki szary sznurek.
 Na ostatniej stronie notesu umieściłam napis “Podsumowanie miesiąca”. Jest to miejsce, gdzie na zakończenie kwietnia wypiszę wnioski, co się działo oraz co mogę poprawić w kolejnych miesiącach.
 
Jest prawie połowa Kwietnia i chciałabym Was teraz zaprosić do zrobienia własnego notesu na kolejny miesiąc MAJ. Macie sporo czasu na przygotowanie i wykonanie takiego w domu. Mam nadzieję, że będzie to dla Was przyjemność i niezła zabawa 😀
 0 thoughts on “DIY: notes na wyjątkowe chwile każdego dnia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − three =