Świąteczny planner

Całe dnie spędzone na sprzątaniu domu.
Gotowanie do późnych godzin nocnych.
Latanie kilka razy do sklepu bo zapomniało się kupić wszystkiego.
Kupowanie prezentów na dzień przed Wigilią.
Znasz to skądś?
 
W tym roku postanowiłam przygotować się do Świąt bez stresu i bez tej całej bieganiny.  Prezenty kupię dużo wcześniej lub zamówię z dostawą do domu. Przedświąteczne porzadki już zaczęłam,  tak by przed samą Wigilią tylko lekko ogarnąć mieszkanie.

W tym roku będzie spokój i dobre zorganizowanie, a w tym pomoże mi mój nowy Świąteczny planner, oczywiście własnoręcznie przygotowany.
 

 
Ty również możesz sobie taki notes przygotować! To nic trudnego.  W najprostszej wersji wystarczy kilka kartek, flamastry i zszywacz. W tej bardziej rozbudowanej możesz użyć drukarki (do wydrukowania stron w środku), grubszych kartek, ładnie obklejonej i przyozdobionej okładki. Nie ważne jak bedzie wyglądać, ważne by w środku było dużo miejsca na notatki, były wypisane najważniejsze działy do przygotowań. 
 
W moim świątecznym notesie znalazło się 6  rozdziałów:
1. Prezenty. A w nim możecie zapisać pomysły na prezenty dla każdej osoby, z którą spędzicie Święta ale również kwoty jakie chcecie przeznaczyć.
2. Sprzątanie. W tym miejscu zrobienie listy porządków będzie bardzo pomocne. Wypisanie kto czym się zajmuje oraz odhaczanie zadań ułatwi nam okres przedświąteczny oraz pozbędziemy się stresu z nim związanym.
3. Zakupy. Zakupom przed Świętami nie ma końca. Zawsze czegoś się zapomni i trzeba lecieć kolejny raz do marketu przez co marnujemy czas. W tej zakładce można zrobić dokładne listy zakupów, kiedy należy zrobić zakupy oraz w jakim sklepie.
4. Potrawy. Na zakładkę tę zostaw najwięcej wolnego miejsca bo przepisów świątecznych jest sporo. Ja mam zamiar zanotować tu nowe przepisy jakie chcę przygotować na Wigilię, wszystkie potrzebne mi składniki i dzień ich przygotowania.
5. Do załatwienia. Tutaj jest miejsce na inne sprawy, które trzeba wykonać przed Świętami, np. wysyłanie kartek do rodziny i znajomych, co należy zabrać ze sobą w gości oraz jakie ubranie przygotować aby późniejszy czas był bez bieganiny.
6. Dekoracje. To chyba najfajniejsze i najbardziej przyjemne rzeczy do zrobienia. Rozpisałam tutaj już jakie mam zrobić dekoracje i gdzie je umieścić. Jest to również świetne miejsce na rozrysowanie lub wklejenie inspiracji świątecznych. Pod tą zakładkę można też podpiąć zrobienie świątecznej playlisty.
 

A teraz najważniejsze: Noś ten notes zawsze ze sobą bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie znajdziesz jakąś inspiracje. Może akurat siedząc w pracy lub będąc w sklepie przypomni cię się co jeszcze musisz załatwić.
 
 
Życzę Wam miłego planowania.
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × five =