Ulubiona tradycja świąteczna w moim domu | wyzwanie blogowe 1

Moją ulubioną świąteczną tradycją w domu zawsze było i jest ubieranie choinki. Przyozdobiona choinka tworzy najlepszy klimat. Wieczorem zapalone lampki cudownie oświetlają całe pomieszczenie. Robi się nastrój, który chciałabym zatrzymać przez cały rok.


W tym momencie, równie ulubioną tradycją (od kiedy mieszkamy sami) jest przystrajanie całego mieszkania świątecznymi stroikami i lampkami.  Jeśli tylko czas mi na to pozwala, sama robię dekoracje do wnętrza.  Kombinuje, wycinam, wyklejam. Dla mnie jest to największa radość w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Jednak aby dopełnić klimat musi unosić się w domu zapach słodkości. Korzenne pierniki wg przepisu babci, najlepszego sernika ze skórką pomarańczową robiony przez moją mamę ale także grzanego wina z przyprawami.
Równie przyjemne jest dla mnie pakowanie prezentów. Zawsze staram się zrobić to inaczej, z pomysłem.  Niestety nie wszyscy potrafią to zauważyć, jednak to nie dlatego to robie, by słuchać pochwal. Robię to dla samej siebie bo lubię piękne rzeczy, a piękne jest wszystko co pochodzi z serca.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − eight =