Moja organizacja kabelków

Czy w waszym domu również porozrzucane są ładowarki, różne kable i kabelki? A może masz z partnerem lub z kimś z rodziny taką samą rzecz i chcesz wiedzieć, która jest twoja a która nie? Jeśli tak, to znam pewien sposób na ten problem.
Potrzebujesz tylko taśmy washi tape i nożyczek. Może to być również zwykła taśma izolacyjna lub papierowa.
 
 
Kolorową, we wzory czy jednolitą taśmę można wykorzystać na kilka sposobów. Poniżej przedstawiam dwa jak dla mnie najlepsze wyjścia:
 
1. Udekorowanie końcówek, zaraz przy wejściu do kontaktu lub z drugiej strony przy wejściu do urządzenia. Fajnie to wygląda i z łatwością rozpoznamy nasze kabelki. Myślę,  że obklejone przewody będą też bardziej wytrzymałe na pociągnięcia i przetarcia podczas użytkowania lub przewożenia. 
 
2. Długo nieużywane kabelki można zwinąć i skleić też taką taśmą. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się papierowa, gdyż podczas ponownego użycia przedmiotu nie będziemy potrzebować nożyczek do jej rozerwania. Można  użyć kilku różnych kolorów,  które będą oznaczały dana osobę lub przedmioty do których są przeznaczone. Przykłady: ja mam taśmę w kwiatki, natomiast partner/partnerka czarno białą; kabelki do aparatu zawinięte są taśmą w paski a te przeznaczone do komputera taśmą o jednolitym kolorze. 
 
 
 
Sprytne prawda?
 
 
No i jak spodobał się wam mój pomysł na takie wykorzystanie washi tape?0 thoughts on “Moja organizacja kabelków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =