Czy potrafisz czasem odpuścić?

Wszystkie chcemy być w 100% żonami, kochankami, matkami, przyjaciółkami oraz najlepszymi pracownicami. Myślimy, że musimy być idealne we wszystkim co robimy. Chcemy mieć cały dom na błysk, ciało boginii oraz dzieci mądre, najedzone i zadowolone. Chcemy brać udział w każdym evencie,  mieć czas na 10km bieg i codzienne kolacje składające się z 3 dań. Dlaczego nie możemy odpuścić, poddać się lub odłożyć pewne rzeczy na później?
Może dlatego, że chcemy być podobne do naszych matek, koleżanek lub idealnej pani domu ze znanego programu telewizyjnego. Poddajemy się presji otoczenia. Inni ludzie wydają się nam być idealni, a wcale tacy nie są. Każdy ma jakiś problem, którego na pierwszy rzut oka nie widzimy. Wszystkie jesteśmy zabiegane, mamy na głowie za dużo rzeczy do zrobienia. 

A gdzie miejsce na odpoczynek czy seks? Gdzie czas tylko dla siebie i regenerację? 
Musimy pamiętać co jest dla nas najważniejsze. Może to jest odpowiedni czas by znaleźć inną pracę, zmniejszyć jej wymiar czasowy lub totalnie ją  rzucić dla dziecka, które potrzebuje nas najbardziej. Może to moment na rozłożenie obowiązków domowych na innych domowników?  Pozwólmy zająć się teściowej naszymi dziećmi, mąż pozmywa wyrzuci śmieci, odbierze pranie z pralni. Pozwólmy sobie czasem pomóc. Korona nam z głowy przecież nie spadnie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − three =