5 miejsc, ktore warto zobaczyć zimą w Londynie

Zima w Londynie jest wspaniała (nie mówiąc o braku śniegu oczywiście, którego tutaj prawie nigdy nie ma). Okres Świąteczny i początek Nowego Roku, to moment kiedy w mieście jest dużo imprez, festynów i przeróżnych fantastycznych eventów. W tym roku pogoda sprzyja spędzaniu czasu na dworze ze znajomymi. Może nie licząc dzisiejszego sztormu, który nawiedza Wielką Brytanię, to jednak zima w tym kraju nie jest taka zła. W połowie grudnia było aż 13 stopni, zero przymrozków oraz noszenia czapek i szalików. No dobra, ale wracając do tych superowych rzeczy, które można robić w Londynie w zimowej porze roku to przygotowałam dla Was poniżej taką niezawodną listę miejsc, do których koniecznie trzeba się wybrać, w których nie będziesz się nudzić, dobrze się pobawisz i zrobisz świetne zdjęcia. Zapraszam 🙂

Lista 5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc zimą w Londynie:

1. Pierwsze i chyba najważniejsze to Winter Wonderland. Jest to raj dla dzieciaków ale i nie tylko. Cała rodzina znajdzie coś dla siebie w tym miejscu. Ten zimowy park rozrywki znajduje się w Hyde Park.


Znajdziecie tam świąteczny market z pamiątkami, część z jedzeniem i grzanym winem (najlepszy jaki piłam w Londynie), park rozrywki i wiele innych atrakcji. Najprzyjemniej jest wybrać się tam po zmroku gdyż dopiero wtedy robi się ten magiczny nastrój, wszędzie są lampki, leci świąteczna muzyka.

2. Kolejnym miejscem na zimowy wypad są świetlne iluminacje w Kew Gardens. Wczoraj byliśmy tam po raz pierwszy i to za sprawą znajomej, która zrobiła nam prezent w postaci biletów wstępu. To miejsce robi piorunujące wrażenie, ale pamiętajcie o aparacie fotograficznym, kamerze i ciepłym ubraniu. Co to dokładnie jest? Powiedziałabym tak – zabawa światłem i muzyką. Podświetlone drzewa, wiszące lampiony, kolorowe świąteczne dekoracje, do tego piękna muzyka w tle, która tworzy nastrój, pachnące słodkości i grzane wino. Można pobawić się świetlnymi instalacjami, poczułam się jak dziecko. Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę i przekonacie się, że miejsce jest warte odwiedzenia.

(w tym miejscu wrzucę wam trochę zdjęć i filmiki z tego miejsca, niestety nie miałam aparatu a mój telefon się rozładował, także musiałam robić nie swoimi, jak je dostanę to poinformuję)

3. Miejscem do zrobienia świątecznych prezencików są wszelkie markety np. ten na Southbank. Są tam małe sklepiki z typowo świątecznymi rzeczami ale znajdziecie tam również jedzenie i zimowe drinki. Market znajduje się przy rzece obok stacji Waterloo. Kolejny kiermasz znajduje się pod Tate Modern. Tak samo jak poprzednio, tu też są małe sklepiki ze świątecznymi pamiątkami, a to wszystko wieczorem jest pięknie podświetlone i z widokiem na St Paul’s Cathedral po drugiej stronie rzeki.

4. Według mnie świetnym pomysłem jest także pójcie na lodowisko np. z pięknym widokiem na Muzeum Historii Naturalnej, w samym centrum Londynu w Somerset House lub na Canary Wharf pośrodku wysokich biurowców.

1 Lead image 753x435

5. No i mój ostatni pomysł to oglądanie świątecznych dekoracji zawieszonych na ulicach całego Londynu. Polecam te na Bond Street, które wyglądają jak pawie ogony oraz wielkie kule na Oxford Street. Pamiętajcie też o przyglądaniu się witrynom sklepowym, niektóre z nich powalają na kolana 🙂

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =