Breakfast idea: Croissant z owocami na słodko

Muszę się wam do czegoś przyznać. Uwielbiam słodkie i niezdrowe śniadania. Wiem, że mnie nie zlinczujecie za to, choć reprymenda by mi się przydała. Czasem gdy mam dzień wolny to pozwalam sobie na taki słodki poranek. Wiem ile to ma cukru i kalorii, wiem jak później trudno będzie mi się powstrzymać przed kolejnymi słodkościami w ciągu dnia. Wiem jak cukier uzależnia i również wiem co powoduje, że mam ochotę na niego. Jednak, dlaczego miałabym się tak biczować w myślach i nie pozwalać sobie na chwilę przyjemności? I tak nasze życie jest wystarczająco trudne i krótkie, a odmawiając sobie takich posiłków jest po prostu SMUTNE. Dlatego zapraszam was na dzisiejsze śniadanie u mnie w domu. Będzie pysznie, słodko i bardzo slow, bo mam dziś dzień wolny.
 
Chcę wam pokazać, że wcale nie musicie wychodzić z domu i bulić 50 zeta za mikro śniadanie w popularnej knajpie. Możecie zrobić sobie takie w domu. Będzie równie smaczne, a używając odrobiny wyobraźni stworzycie mega luksusowo wyglądający posiłek. Sama uwielbiam wychodzić do kawiarni na aromatyczną kawę z ekspresu i pięknie wyglądające śniadania, gdzie mogłabym siedzieć godzinami i słuchać kawiarnianych odgłosów. Staram się jednak tego nie robić tego zbyt często bo: po pierwsze – są to wysokie koszty (a jeśli staram się odkładać pieniądze na nasze cele, to nie jest to wskazane), po drugie – można samemu przygotować takie śniadanie we własnym mieszkaniu i jest to śniadanie jak z najlepszej włoskiej kafeterii. Nie potrzebujecie wiele, wystarczy trochę świeżego jedzenia, kilka dekoracji i pomysł. A pomysł znajdziecie poniżej.
 
Croissant z owocami na słodko
 
Potrzebujesz:
– rogalik, drożdżówka, croissant
– powidła, dżem, marmolada, masło orzechowe
– świeże owoce: figi, banany, truskawki, jagody
– bakalie: orzechy pekan, migdały, rodzynki
 
Wykonanie:
Rozcinasz rogalik na pół i wkładasz do środka owoce, bakalie i polewasz powidłami.
Układasz na talerzu i gotowe!
 
Do tego śniadania zaparz sobie najlepszą kawę jaką masz w domu, usiądź wygodnie i włącz sobie odgłosy z kawiarni. Smacznego!
 


0 thoughts on “Breakfast idea: Croissant z owocami na słodko”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + twenty =