MY MORNING RITUALS

W dni wolne od pracy moje poranki wyglądają zupełnie inaczej niż te w dzień wolny. Przeważnie na nic nie mam czasu, jest tylko szybka toaleta, 3 minutowy make-up, ubranie się w przygotowane wieczór wcześniej ubranie oraz złapanie na szybko coś do przekąszenia na drogę. Co innego jeśli mam dzień wolny i nigdzie nie muszę się spieszyć. W takie poranki mam kilka swoich rytuałów. Lubię się rozpieszczać, także jeśli tylko mam na to sposobność, to robię to.

Zdrowe śniadanie i pyszna, aromatyczna kawa to podstawa mojego dnia. Często zjadam śniadanie będąc jeszcze w łóżku. Nie ma nic lepszego niż wypicie świeżo zaparzonej kawy otulając się ciepłą kołdrą. Jestem zmarzluchem, stąd moje ciepłe góralskie skarpety, które dostałam od mamy.
Dzisiaj przyrządziłam sobie, ostatnio moją ulubioną, kaszę manną na mleku migdałowym. Aby śniadanie było w pełni wartościowe dodałam sezam, nasiona chia, rodzynki i banana. Włoską kawę Lavazza zaparzyłam w imbryczku, którą następnie nalałam do mojej ulubionej filiżanki.

Moim porannym rytuałem jest również dbanie o skórę. Robię sobie domowe SPA, nakładam na twarz maseczki, wklepuję olejki robiąc sobie przy okazji masaż twarzy, co działa bardzo relaksująco. Staram się przez cały dzień nie nakładać makijażu. Chcę by cera odpoczęła po kilkudniowym męczeniu jej. Podczas tych zabiegów zapalam sobie ananasową świecę na lepsze rozbudzenie. Te z firmy WoodWick są fantastyczne! 

Będąc jeszcze w łóżku sięgam po książkę lub magazyn, robię notatki, spisuję zadania na dzień lub na cały tydzień. Sprawdzam maile oraz portale społecznościowe. Relaksuję się jak najdłużej mogę, jeśli nie mam nic zaplanowanego na ten dzień. Jeśli mam plany to zbieram się do wyjścia przy ulubionej muzyce.

I na tym kończy się mój poranek. Ciekawa jestem waszych porannych rytuałów. Czekam na wasze komentarze.

Miłego dnia!0 thoughts on “MY MORNING RITUALS”

  • Bratnia dusza- moje wolne poranki wglądają identycznie ! 😉 Oprócz olejków i masażu twarzy, bo to zostawiam na wieczór ;D
    Po śniadaniu i dłuższym wybudzeniu się uwielbiam wysprzątać mieszkanie 😉
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie ! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − fifteen =