Isla Mujeres – mini przewodnik po wyspie

Isla Mujeres to niewielka wyspa na Jukatanie. W niecałą godzinę dopłyniesz do niej łodzią z miasta Cancun. Mieści się zaledwie 13km od stałego lądu.
Z jednej strony wyspa jest bardziej kamienista, z drugiej mieszczą się piaszczyste plaże, gdzie jest większość turystów.
My zdecydowaliśmy się na mały hotelik w najbardziej zaludnionej części wyspy, zaraz przy porcie, skąd mieliśmy idealne miejsce do różnych wypadów, najpiękniejszej plaży i blisko fantastycznych knajpek z jedzeniem.
Na tej wyspie nie ma za wiele do roboty, jest mała i najlepiej się na niej po prostu odpoczywa.
 


 
8 rzeczy, które możesz robić na Isla Mujeres

1. Możesz wypożyczyć rower i w kilka godzin zjechać całą wyspę wzdłuż i wszerz. Jest bezpiecznie na drogach bo nie ma za wiele samochodów. Wydając niewiele pieniędzy można zobaczyć piękne klify, mały Kościół z cudownym widokiem na Morze Karaibskie, zobaczyć niezaludnioną środkową część wyspy, krystalicznie czystą i lazurową wodę. Z jednej strony wyspy jest ścieżka rowerowa ciągnąca się od jednego cypelka aż po drugi, wzdłuż prywatnych domów.

 

2. Możesz usiąść i w ciszy i spokoju medytować. W miejscu, gdzie nie ma ludzi, nie słychać nadjeżdżających samochodów. W miejscu, gdzie słychać tylko fale odbijające się od skał. Takich zakątków na wyspie jest od groma.
 

 

3. Możesz przejść się przez miasteczko i popodziwiać śliczne, kolorowe budynki. Ja nie omieszkałam obfotografować wszystkich po kolei.

 

4. Możesz pójść na zakupy i wybrać pamiątki dla siebie i znajomych. Znajdziesz tam przeróżne rzeczy począwszy od meksykańskich kolorowych czaszek, po ubrania czy miejscowe alkohole.
 


5. Możesz usiąść w cieniu w kawiarni, wyciągnąć nogi i napić się zimnej margarity.

 


6. Możesz zjeść meksykańskiego fish&chipsa. Najlepszy jaki jadłam w całym życiu, tylko dlatego, że ze świeżej ryby. A taką znajdziesz w naszej najlepszej knajpie Cafe Mogagua. Mają najlepsze drinki, jedzenie i świetną obsługę oraz  dostęp do wifi.
 


7. Możesz pójść na plażę zobaczyć zachód słońca, który jest niesamowicie piękny i zachwycający. Mogłaś go oglądać w jednym z ostatnich wpisów.
 

 

8. Możesz również spędzić cały dzień na plażowaniu i kąpaniu w ciepłym Morzu Karaibskim. Na plaży można wypożyczyć leżaki z parasolem lub rozłożyć ręcznik pod jedna z palm.
 


 

Wyspa jest piękna, przyjazna dla turystów, jest na niej bezpiecznie i można w pełni się zrelaksować. Polecam na kilkudniowy wypad jeśli potrzebujesz chwili oddechu. Może nie ma tam za wiele do zwiedzania ale według mnie warto tam być. Wyspy mają w sobie tą magiczną aurę, dzięki której tak zachwycają i chce się zostać na dłużej. W dodatku gdy masz smaczne jedzenie, piękne widoki, to czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =