DIY: eleganckie i minimlistyczne dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia kiedyś nie były moimi ulubionymi. Raczej kojarzyłam je z ciągłym stresem, wybieraniem prezentów na ostatnią chwilę oraz wydawaniem ogromnej ilości pieniędzy. Tak było jeszcze kilka lat temu. Teraz jest inaczej, weselej i bardziej zorganizowanie. Zakupy prezentów organizuję już na początku grudnia, dekoruję mieszkanie też dużo wcześniej, planuję co będę przygotowywać do jedzenia z większym wyprzedzeniem.
 
 
Pierniczki mam już gotowe, choinka ubrana w lampki i błyszczące bombki czeka na Święta. Prezenty leżą popakowane pod choinką, a na dwa jeszcze czekam. Dekoracje mieszkania także są już gotowe i stoją na odpowiednich miejscach. 
 
A dzisiaj właśnie o jednej ciekawej i bardzo szybkiej w wykonaniu dekoracji mieszkania chcę wam powiedzieć. Nie dość, że uwielbiam własnoręcznie przygotowane przedmioty, to również zachwycam się połączeniem elegancji, prostoty i minimalizmu. Stroiki, które stworzyłam wyglądają bardzo efektownie. Mogą przystroić świąteczny stół, regał lub parapet okienny. Można je przygotować na wiele sposobów wybierając odpowiednie kolory, ulubione dekoracje świąteczne. 
 
Najfajniejsze w wykonaniu takiej dekoracji świątecznej jest to, że wszystkie potrzebne rzeczy znajdziesz w swoim domu, czyli taki recyklingowy DIY.
 

 
Potrzebujesz: 
 
doniczki lub dekoracyjnego pudełka
– szyszek
– kilku gałązek drzewa iglastego (może wyciąć kilka gałęzi ze swojej choinki) lub ostrokrzewu
– dekoracyjne przedmioty: kuleczki, bombki, świąteczne dekoracje
– papier (stara gazeta)
 
 
Wykonanie:
 
Na dno doniczki wkładasz zgnieciony papier, na papierze układasz szyszki, gałązki oraz resztę dekoracji wedle własnego uznania.
 
 
To od was zależy czy stroik będzie bardziej minimalistyczny czy bogaty w przeróżne ozdoby. Myślę, że taka prosta dekoracja będzie bardziej pasowała do każdego świątecznego stołu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =