Moje plany na wakacje

 
Ponad tydzień temu gdy byłam jeszcze na urlopie w Polsce przypomniało mi się, jak jakiś czas temu na blogu pojawiały się comiesięczne plany. To był fajny pomysł, bo ujawniając moje bardziej lub mniej ważne cele i plany byłam niejako zmuszona do ich realizacji, a przynajmniej do przestrzegania ich. Starałam się w ten sposób samą siebie motywować. I w pewnym sensie działało. Pomyślałam, że czemu teraz nie powrócić do takich wpisów. Może nie będą się pojawiać co każdy miesiąc, ale może co kwartał?

Lato to fajny miesiąc by zacząć na nowo z różnymi planami. Dzień jest dłuższy, jest więcej słońca prze co energii na swoje projekty. A więc zaczynamy!

 

W okresie wakacyjnym, kiedy zaczynają się urlopy i okres wzmożonego odpoczynku chciałabym…

1. Przestać marudzić/narzekać na głos jak i w swoich myślach. Nie ważne czy to na siebie, znajomych czy zupełnie obcych mi ludzi. W niczym mi to nie pomoże a tylko skumuluje negatywne emocje.
2. Stworzyć listę planów i obowiązków domowych, zadań na kilka miesięcy wprzód. Znajdą się na niej najważniejsze rzeczy, które będę z przyjemnością je skreślać.
3. Przestać pić alkohol. Wyjątkiem są jakieś uroczystości rodzinne. Widzę jak alkohol źle wpływa on na mój stan zdrowia i dlatego chcę go unikać.
4. Trzymać się ustalonego sposobu odżywiania. Żadnej rygorystycznej diety, tylko rozsądne i zrównoważone posiłki. Już odsunęłam spożywanie cukru i nawet nieźle się trzymam. Wyjątkiem była babcina szarlotka i tort na weselu, na którym byłam ostatnio podczas pobytu w Polsce. Nie kupuję produktów przetworzonych i fast foodów.
5. Więcej ruchu w wolnym czasie. Dni wolnych w ostatnim czasie jest u mnie jak na lekarstwo. Chcę odpocząć ale nie rozleniwić się, dlatego chociaż wyjście na spacer jest dobrą opcją.
6. Zacząć mniej pracować, przecież człowiek nie samą pracą żyje, szczególnie wtedy gdy ta praca wcale nie jest tą wymarzoną. Szukam różnych opcji pracy przez internet, jeśli znacie namiary na coś ciekawego to piszcie poniżej w komentarzach lub wyślijcie mi wiadomość na fb lub instagramie.
7. Zastanowić się nad swoim blogiem. Chciałabym zmienić dużo ale po pierwsze, nie mam czasu się za to zabrać, po drugie, potrzebuję pomocy kogoś z zewnątrz (firma i inne, dajcie koniecznie znać).
8. Zaplanować wyjazdy wakacyjne na kolejne miesiące. Chciałabym jeszcze tyle zobaczyć…
9. Przestać się zamartwiać. Przecież świat jest taki piękny, moje życie jest cudowne. Powinnam to doceniać, a nie przejmować się wszystkim dookoła i chcieć wszystko to co mają inni ludzie.
10. Postawić na  swoją duchowość, medytację i jogę. Tak bardzo potrzebuję wyciszenia, którą dają te metody.
11. Otaczać się tylko dobrymi, uczciwymi, pozytywnymi ludźmi. Szkoda marnować swój czas np. na wysłuchiwanie czyjegoś narzekania i problemów.
12. Uporządkować mieszkanie, zrobić generalne porządki, przejrzeć każdą rzecz po kolei i pozbyć się nadmiaru. Czysta i uporządkowana przestrzeń wokół to czysta i uporządkowana głowa. Mówią, że to prawda.
13. Pozbyć się nadmiaru złych myśli i emocji ze swojej głowy.
14. Przebywać więcej na świeżym powietrzu. Dzięki temu spróbuję się zrelaksować, uwolnić od zatłoczonej myślami głowy oraz czerpać inspiracje.
15. Nadrobić zaległości w czytaniu książek. Mam w swojej biblioteczce kilka nowych pozycji i chciałabym w końcu znaleźć czas by je przeczytać.

Nie jest tych planów za wiele, ale są jak na ten moment najważniejsze. Obym przynajmniej połowę z nich wykonała.

A jak z waszymi planami na wakacje, lato, urlopy?
0 thoughts on “Moje plany na wakacje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 7 =