Co robią Włosi by ich życie było piękniejsze?

Wakacje we Włoszech są magiczne. Za każdym razem gdy odwiedzam ten kraj, znajomych mieszkających w Toskanii lub podczas kilkudniowego wypadu do Rzymu, mam ochotę zostać tam na dłużej. Pasuje mi w tym kraju dosłownie wszystko. Pasuje mi nadmorski klimat, roślinność, przepyszne jedzenie, aromatyczna kawa unosząca się na każdym rogu i ludzie. Ludzie w tym kraju są otwarci, uśmiechnięci i radośni. Oni nie miewają tam problemów. Oni po prostu żyją!
Nigdy nie wiedziałam co mnie tak przyciąga do tego miejsca i co powoduje, że czuję się tam bardzo odprężona. Teraz już wiem co robią Włosi, że ich życie jest takie piękne.
 
1. Jedzą posiłki wspólnie z całą rodziną lub przyjaciółmi. Nigdy samotnie. A tylko dlatego aby mogli rozmawiać, śmiać się i dzielić wspólnym jedzeniem. Delektują się.
 
2. Potrawy są proste, pyszne i domowej roboty, nawet te podawane w restauracjach. Tworzone tylko z najlepszych składników.
 
 
3. Piją wino do obiadu lub późnej kolacji. Najlepsze takie, które sami przyrządzą.
 
4. Mówią innym ludziom piękne i miłe rzeczy. A jak wiadomo to prowadzi do odwzajemnienia ciepłych uczuć.
 
5. Dbają o swój wygląd. Zawsze dobrze się ubierają. Elegancko, schludnie i bardzo przemyślanie. W ten sposób wyrażają szacunek do innych i do siebie.
 
6. Czują wdzięczność do tego co posiadają, gdzie są i co robią. Cieszą się ze wszystkiego co mają.
 
7. Kochają sztukę. Zachwycają się włoskimi dziełami.
 
8. Spotykają się na wspólne pogaduchy. Przejść się na plażę, wyskoczyć na szybkie espresso lub po prostu posiedzieć w cieniu.
 
Co robić by czuć się tak samo szczęśliwym, nie mieć zmartwień jak Włosi? Najważniejsze, to zakochaj się w swoim życiu. Stwórz go bardziej kolorowym i przyjemnym. Zachwycajcie się, i delektujcie życiem. To tylko od was zależy jak wspaniałe będzie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 19 =