Zrób sobie medytację wdzięczności

Zrób sobie medytację wdzięczności
Meksyk.
Tulum.
Posada Margherita.
Leżak na jednej z najpiękniejszych plaż na Jukatanie.


Leżę w bikini, otulają mnie ciepłe promienie słońca i tak samo ciepły lecz dość porywisty wiatr znad morza. Wokół jest niewiele ludzi, a silny wiatr doskonale zagłusza ich rozmowy.
 
Okoliczności przyrody wręcz idealnie sprzyjają relaksacji i medytacji.
Przypomniało mi się, jak parę miesięcy temu przeglądając Youtuba natknęłam się na filmik pewnej Małgosi Mostowskiej o praktyce jogi i medytacjach. Nie zwlekając, włączyłam film o medytacji wdzięczności i zaczęłam ćwiczyć razem z nią. Trwał ok 10minut, trudno było wytrzymać przez ten czas w pozycji siedzącej ale warto było się przemęczyć. Po zakończeniu tej dość krótkiej medytacji poczułam wielką ulgę, wdzięczność do wszystkiego co mam i robię oraz przepełniła mnie pozytywna energia i dobro.
 
Będąc w najpiękniejszym miasteczku na Jukatanie, w tak magicznym i pełnym dobrej wibracji miejscu, postanowiłam zrobić to samo. Zamknęłam oczy i podczas leżenia na leżaku wsłuchiwałam się w odgłosy natury. Wiatr, przelatujące nade mną ptaki, szumiące fale. Nie potrzebowałam wiele czasu aby tak totalnie się wyłączyć i zacząć medytację. Odpłynęłam.
 
 
    Jestem wdzięczna za to kim jestem, za swoje zdrowie i za to co mnie czeka w przyszłości, również w tej niedalekiej.
   Jestem wdzięczna za to gdzie jestem, za możliwość podróży, za oglądanie przepięknych miejsc, za to gdzie mieszkam i jestem bezpieczna.
   Jestem wdzięczna, że mam wystarczającą ilość pieniędzy i stać mnie na choćby podstawowe potrzeby.
   Jestem wdzięczna za bliskie mi osoby, za całą rodzinę, która ukształtowała mnie na dobrą osobę, którą teraz jestem, oraz za ich zdrowie i za męża, który jest tym jedynym partnerem na resztę lat.
   Jestem wdzięczna za dobre relacje z ludźmi, cenię ich zdanie i dobre słowa.
   Jestem wdzięczna za dobro, które mnie otacza ze strony ludzi ale i całego świata i za to, jakie mam szczęście w życiu.
   Jestem wdzięczna za to, że słucham siebie, swoich myśli, swojego ciała, że wiem, co jest dla mnie dobre  oraz za intuicję, która wiele razy podpowiadała mi co mam robić.


Takie ćwiczenia praktykowane codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu uzmysłowią Ci ile dobrego masz w swoim życiu i otoczeniu.
Polecam Ci serdecznie takie ćwiczenia. Zobaczysz jak zmieni się Twoje nastawienie do wszystkiego wokół.
 
A Ty za co jesteś wdzięczny??


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =