Moje sposoby na pokochanie siebie w tym miesiacu (i nie tylko).

Moje sposoby na pokochanie siebie w tym miesiacu (i nie tylko).
Jestem zdecydowanym wyznawcą miłości własnej i dbania o siebie. Nieważne czy chodzi o umysł, ciało czy duszę.
Wszystkie mamy wspólną cechę: miłość do siebie.

 

 

 

 
Jeśli jest taki jeden dzień, aby całkowicie odprężyć się w 100%, to jest to właśnie dziś. Jeśli masz wolny, samotny wieczór lub dzień wolny od pracy, to nie czekaj dłużej tylko zacznij relaksację, która tak ci się należy.

 


Jak wszystkie wiemy, istnieje wiele sposobów na to, aby pokochać siebie, traktować siebie jak królowa.

Poniżej znajdziecie moje sposoby na to by zmaksymalizować bycie w trybie pełnej pielęgnacji, odprężenia oraz złapania oddechu pomiędzy kolejnymi ciężkimi dniami w pracy.
 
1. Zarezerwuj sobie samotne spanie, choć tylko na jeden dzień. Nie ma nic lepszego niż spokojne wyspanie się w łóżku, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał (ani listonosz, ani partner, ani dziecko). Może to być pokój hotelowy, lub wysłanie całej rodziny z domu do dziadków. A jeszcze wisienką na torcie byłoby nie musieć sprzątać po sobie.
 
2. Otwórz tę drogą butelkę szampana, którą trzymasz na specjalną okazję. To właśnie dziś jest ten dzień do świętowania. Tylko nie wypijaj całej butelki, bo nie chodzi tu o upicie się czy późniejszy ból głowy, a o celebrację obecnej sytuacji. Jesli nie lubisz lub nie możesz pić alkoholu to zrób sobie lub kup najlepszą kawę/herbatę/zioła z najlepszej kawiarni/herbaciarni/zielarni w twoim mieście i smakuj jej w najprzyjemniejszym miejscu: czy to na balkonie, przy oknie siedząc na najwygodniejszym na świecie fotelu lub leżąc w łóżku w swojej ulubionej bieliźnie.
 
3. Oglądaj ulubiony serial lub film, bez wychodzenia z łóżka i oczywiście bez wyrzutów sumienia.
 
4. Zjedz swój ulubiony deser, czekoladę lub kubełek lodów. Nikt cię za to nie będzie rozliczał. Przecież to czysta przyjemność. I miejmy nadzieje, że to pójdzie nam w cycki!
 
5. Zapisz w swoim notesie lub na samoprzylepnych karteczkach wszystkie rzeczy, które lubisz w sobie. Ułóż je w widocznym dla ciebie miejscu i czytaj za każdym razem gdy spojrzysz na nie. Poczujesz się wyjątkowo i pokochasz siebie. Autoafirmacja zmniejsza stres i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, podnosi naszą samoocenę.
 
6. Idź na zakupy i kup to na co miałaś od dawna ochotę. Biżuteria od Cartier, kosmetyki od Dior, masaż relaksacyjny w luksusowym SPA. Tylko wszystko w granicach zdrowego rozsądku i zasobności portfela. Zafunduj sobie przyjemność o której pragniesz. Nikt cię nie będzie osądzał. Teraz lub nigdy!
 
7. Wyjdź na samotny spacer po parku lub centrum miasta. Podziwiaj, zachwycaj się wszystkim dookoła, rób zdjęcia na pamiątkę. Nie siedź cały dzień w zamkniętym pomieszczeniu. Odetchnij pełną piersią, oczyść głowę ze zbędnych pierdół. To moment na pójście dalej, nowe początki, zrobienie w końcu czegoś tylko dla siebie.
 
8. Weź kąpiel, zrób peeling całego ciała, wymasuj je i oczyść. Jeśli dasz radę, zrób sobie kilkuminutowy masaż twarzy i głowy. Uwierz mi, bardzo się wyciszysz i poczujesz ogromną ulgę.
 
9. Po wyjściu z kąpieli od razu nałóż maseczki na każdą część ciała: na twarz, włosy, oczy, dłonie. Wmasuj ulubiony balsam w całe ciało. Od razu poczuje się dopieszczone. Skóra będzie gładka, miękka i odżywiona, a ty poczujesz się o niebo lepiej.
 
10. Nie zapominaj o muzyce lecącej w tle. Wybierz taką, która cię relaksuje lub która dodaje ci energii na cały dzien.
 
A na koniec nie zapomnij podziękować sobie…
…za to, że jesteś dla siebie taka dobra,
… za to, że tak dbasz o swoje ciało i umysł,
… za to, że jesteś super!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 7 =