DIY: Wielkanocny stroik na jajka

DIY: Wielkanocny stroik na jajka

 
Święta zaczęły się, a ja znowu nie wyrobiłam się z przedświątecznymi wpisami na blogu.
Podczas ciąży stałam się taka niezorganizowana, że aż sama źle się z tym czuję.
Przygotowania do Świąt zaczęliśmy wczoraj po pracy. Niestety zamiast świętować i odpoczywać, musieliśmy zacząć gotowanie, sprzątanie i dekorowanie mieszkania. Jednak, mimo to, że zaczęliśmy późnym wieczorem, nie przeszkodziło nam w szybkim ogarnięciu wszystkiego, a w dodatku w dobrym humorze. 

Zrobiliśmy wegetariański pasztet z soczewicy, z bloga Jadłonomi oraz dwie sałatki z jajkami. Przygotowałam również dekoracje świąteczne na stole. Resztę kończymy dzisiaj. Zaraz zabieram się za nastawienie żurku i upieczenie mazurka. A reszta, niech się dzieje!! Będzie miło, spokojnie i przyjemnie.
 
Teraz na szybciutko jeszcze przed rodzinnym obiadem mam dla was pomysł na stroik na jajka. Wykonanie go zajmie wam dosłownie 2 minuty albo nawet i mniej. A więc do roboty!
 
WIELKANOCNY STROIK NA JAJKA
 


Potrzebujecie:
 
– sznurka papierowego lub wstążki (ja użyłam kolorowego sznurka, który będzie mi pasował kolorystycznie do dekoracji na stole)
– drewnianych kulek lub starego góralskiego naszyjnika lub innych korali w dużym rozmiarze (ja wzięłam do tego drewnianych kulek, które można pomalować lub okleić)

Przygotowanie:
 
Nawlekacie na sznurek korale (mi wystarczyło tylko 6 sztuk korali), związujecie mocno końce, robicie kokardkę i przycinacie za długie końcówki sznurka.
 

 
I oto efekt końcowy. Możecie ułożyć w nim jajko lub być bardziej kreatywnym i zastosować go jako inny dekoracyjny stroik świąteczny.
Ja lecę robić mazurka a Wam Kochani życzę:

 

Wesołych oraz Radosnych
 Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych.
 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedemnaście =