Kochamy cię wiosno za…

Kochamy cię wiosno za…
Nieważne czy nadejdzie powoli z końcem marca lub kwietnia, czy gwałtownie w maju i od razu z 20 stopniowym upałem. Najważniejsze, że jest, że przyszła i zagościła na stałe.
 
Tak długo czekaliśmy na ciebie WIOSNO!
 


Kochamy cię wiosno za: pierwsze ciepłe promyki słońca, które ogrzewają twarz podczas spaceru i za nieśmiało przenikające promienie przez firanki rzucające cień na domowej podłodze. To najpiękniejszy widok o poranku.
 
Kochamy cię wiosno za: latające i śpiewające ptaki, które umilają nam każdy spacer i przesiadywanie na tarasie. To najpiękniejsza i najprzyjemniejsza muzyka dla uszu.
 
Kochamy cię wiosno za: otwarte okna i balkony w domu, przez które czujemy ciebie bardziej. Świeże i czyste po zimie powietrze wypełnia cały dom i nasze płuca. W końcu możemy odetchnąć pełną piersią.
 
Kochamy cię wiosno za: możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Dopiero teraz mamy ochotę biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze. Czujemy się zdrowsi i gotowi do nowych wyzwań.
 
Kochamy cię wiosno za: długie spacery podczas których nie marzniemy i nie chowamy się pod ciemnymi parasolami. Robimy pierwsze grille i pikniki na trawie ze znajomymi.
 
Kochamy cię wiosno za: dodanie kolorów do naszego życia. Zielone pąki na drzewach, pierwsze liście oraz trawa, która zaczyna rosnąć jak oszalała.
 
Kochamy cię wiosno za: pierwsze kwiaty, które radośnie wyrastają ze zmrożonej ziemi.
 
Kochamy cię wiosno za: wiosenne sprzątanie w domu, które wprowadza do wnętrza świeżość i zapach. Dzięki temu jesteśmy gotowi na przyjęcie cię w pełni i oczekiwanie na letnie upały.
 
Kochamy cię wiosno za: dłuższe dni, które nam dajesz. Nagle okazuje się, że mamy więcej czasu dla siebie, na czytanie, spacery, relaks w ciszy.
 
Kochamy cię wiosno za: zapachy, których nie da się w żaden sposób opisać. Czy tak pachnie wiatr, słońce czy rośliny?
 
Kochamy cię wiosno za: dźwięki, które słyszymy od wschodu do zachodu słońca. Dźwięki natury są tak uspokajające i wyciszające. Czasami aż boli nas od nich głowa, ale i tak pragniemy ich więcej i więcej.
 
Kochamy cię wiosno za: pierwsze podróże poza miasto na wieś, działkę nad jeziorem lub wypad w góry. Za pierwsze działkowe dźwięki, koszenie trawników, remonty w domkach i stukanie naczyń, które ogłaszają nadchodzący posiłek, który będzie spożywany na powietrzu.
 
Kochamy cię wiosno za: suszenie prania na dworze, które później tak bardzo pachnie tobą.

 
 
Wiosno – dajesz nam tyle siły i energii. Rozbudzasz nasze ciała i myśli. Chcemy wciąż próbować czegoś nowego, chcemy działać i iść do przodu.
Widzimy jak wszystko rośnie i budzi się z zimowego snu. Patrzymy jak przyroda się zmienia i nagle zachciewamy tego samego. To jest czas dla nas. Czas, którego nie możemy zmarnować.


1 thought on “Kochamy cię wiosno za…”

 • Hey superb website! Does running a blog similar to this require a lot of work?
  I have abslutely no expertise iin computer
  programming however I was hoping to start my own blog soon. Anyway, if
  you have any ideas or techniques for new blog owners please
  share. I understand this is off topic however I simply had to ask.
  Many thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − two =