Jakiego życia chcesz dla siebie?

Jakiego życia chcesz dla siebie?
Siedzę sobie w przydomowym ogródku Zen i rozmyślam nad tym jak będzie wyglądało moje życie za jakiś czas, za parę miesięcy po narodzinach maluszka i za kilka lat.
 
 
Na pewno chcę żyć pełnią szczęścia i miłości. Chcę życia w zdrowiu i spełnianiu marzeń. Chcę życia wypełnionego po brzegi słońcem i radością. Chcę, aby moje życie było pełne spotkań z rodziną i znajomymi. Chcę poznawać nowych inspirujących mnie ludzi. Chcę odznaczać nowe miejsca na mapie świata i szaleć z radości na samą myśl o ciekawych podróżach.
Na pewno za parę tygodni moje życie zmieni się i to diametralnie. Na pewno zakocham się w tym małym człowieku, ale także jestem świadoma tego, że będę zmęczona, niewyspana i walcząca z nadprogramowymi kilogramami (choć wiem, że to nie jest najważniejsze). Wiem, że te momenty jednak będą chwilowe ale za to będą wypełnione troską, miłością oraz uśmiechem.
Mimo tego co się stanie za jakiś czas, chcę nadal się rozwijać, stworzyć bloga jakiego zawsze chciałam mieć, a nigdy nie miałam na niego czasu. Chcę dalej chodzić na różne rozwijające kursy i samodoskonalić siebie.
A co będzie za parę lat? Może przeprowadzka do Polski, na którą nie możemy się doczekać. Może otworzymy własny biznes albo znajdziemy pracę marzeń. Może zamieszkamy na wsi w małym domku, z dala od wszelkich pokus.
Chcę żyć w zdrowym miejscu, blisko natury, która tak wspaniale motywuje i pobudza zmysły. Chcę życia w zgodzie ze sobą, bez zbędnych rozpraszaczy i dorównywaniu innym. Chcę żyć tak, aby nie martwić się o przyszłość, o tę finansową szczególnie. Jako przyszła mama chcę zapewnić rodzinie ciepły i bezpieczny kąt oraz życie pełne zdrowia i harmonii.
Ale jak to wszystko zrobić?
Nie ma na to jednej prostej odpowiedzi. Nie będę też odkrywcza jeśli powiem, że należy do tego wszystkiego dążyć we własnym tempie, w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami. Jeśli naprawdę chcemy tego dla nas i naszych najbliższych, to prędzej czy później to się stanie ale tylko wtedy gdy będziemy o to dbać, uparcie realizować plany i nie poddawać się przy napotkanej przeszkodzie. Nie wszystko układa się zawsze po naszej myśli i tak szybko jak byśmy tego chcieli, ale nasz cel jest tego wart! Im trudniej będzie nam do niego dotrzeć, tym bardziej satysfakcjonujący będzie efekt końcowy.
 
 
 
 
No dobra, to teraz pytanie do was, jakiego życia wy byście chcieli dla siebie i dla waszych bliskich? Snujecie jakieś życiowe plany, czy żyjecie każdym dniem i nie przejmujecie się co będzie jutro? Jeśli macie jakieś cele na życie to koniecznie zdradźcie jak do nich dochodzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Zostawcie komentarz pod spodem bo jestem bardzo ciekawa waszych podpowiedzi.

 0 thoughts on “Jakiego życia chcesz dla siebie?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + eleven =