Dulwich Park – park odpowiedni dla każdego

Dulwich Park – park odpowiedni dla każdego
Ostatnio mamy tak mało wspólnych wyjść we trójkę, nie wspominając nawet o jakiejkolwiek randce we dwoje. Nie narzekam bo nie mam na co. To wszystko i tak jest przecież chwilowe. Moje życie totalnie się zmieniło i już nigdy nie będzie takie samo jak kiedyś. Mogę zapomnieć o zwariowanych imprezach czy dalekich podróżach w nieznane. Może przynajmniej na jakiś czas. 
Chciałabym któregoś dnia pokazać synowi jak piękne są inne kraje, jak cudowne są inne kultury i jak pyszne są potrawy w innych zakątkach świata. 
W tym momencie powoli zaczynam uczyć go wszystkiego. Opowiadam mu co jest wokół niego, jakie kolory mają jesienne liście na drzewach, co to jest kaczka i gołąb oraz jakie wydają dźwięki. Zabieram go na spacery do parków by poznał przyrodę i aby korzystał z darów natury. 
Dulwich Park
Dulwich Park

 

Dziś wybraliśmy się do Dulwich Park, którego dawno nie odwiedzaliśmy. Pogoda była idealna na jesienny spacer z dzieckiem. Słońce delikatnie przygrzewało, powiewał lekki już jesienny wiaterek. Trafiliśmy ma moment, kiedy nie było dużo ludzi, dzięki czemu mogliśmy sobie spokojnie pooprowadzać nasze maleństwo po okolicy. Zrobiliśmy kilka zdjęć na pamiątkę, była pora zabaw i drzemki, która trwała przez całą drogę do domu. 

Dulwich Park
Dulwich Park
 
Uwielbiałam chodzić do Dulwich Park, nadal lubię, choć mam trochę daleko. Park jest duży i bardzo zielony. Ma wydzieloną przestrzeń dla dzieci, gdzie mieści się ogromny plac zabaw. Po środku parku jest niewielkie jeziorko, po którym można pływać rowerkami wodnymi. Niedaleko jeziorka znajduje się piękna kawiarnia z wielkimi oknami. Na zewnątrz mieszczą się stoliki, przy których można odpocząć na słonku. Na terenie parku są korty tenisowe i boiska do gry w kosza. W całym parku są zasadzone piękne rośliny, rosną różne gatunki drzew a między nimi ścieżki i alejki. Dulwich Park jest lubiany przez biegaczy, rodziny i ludzi z psami, za dużą, otwartą przestrzeń i zieleń. Kilka razy do roku organizowane są tam przeróżne festyny, kino pod chmurką czy wesołe miasteczka. 
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
 
W takim miejscu można poodpoczywać lub poćwiczyć, spotkać się na kawę lub po prostu posiedzieć na ławce i podziwiać przyrodę. Jeśli całymi dniami siedzisz w pracy za biurkiem lub stoisz w korkach by dojechać z pracy do domu, to ten park jest idealny na wyciszenie się lub rozmyślanie o swoim życiu. A jeśli, w ciągu tygodnia nie masz czasu na aktywność fizyczną, to tutaj podczas weekendu możesz zagrać w co tylko chcesz. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. 
Dulwich Park
Dulwich Park
Dulwich Park
 
 


2 thoughts on “Dulwich Park – park odpowiedni dla każdego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =