Miejsca przyjazne dzieciom – Klubokawiarnia Tapataj

Miejsca przyjazne dzieciom – Klubokawiarnia Tapataj

Byłam wczoraj na muzycznych zajęciach z dzieckiem w pewnej klubokawiarni i jestem tak zachwycona, że muszę was poinformować o tym miejscu, bo może ktoś chciałby skorzystać w okresie jesienno-zimowym. A więc słuchajcie i notujcie. 

 

W Lublinie, na osiedlu Poręba, na ulicy Kryształowej 8/U9 znajduje się klubokawiarnia dla dzieci o nazwie Tapataj. A tam, jest kawiarenka gdzie napijecie się kawy lub herbaty, zjecie coś słodkiego, kupicie książeczki dla dzieci oraz własnoręcznie robione gryzaki z drewna i włóczki. Jest tam też niewielki ale bardzo przyjemny pokój z wielkimi oknami i miękką wykładziną. Na codzień znajdują się tam zabawki dla dzieci, od drewnianych klocków po piłeczki z włóczki aż do drewnianej kuchni i metalowych samochodzików. Na czas różnych zajęć, wszystkie rzeczy są chowane na zaplecze. 

 

W Klubokawiarni Tapataj odbywają się przeróżne zajęcia dla małych i tych nieco większych dzieci. Są zajęcia językowe (angielski, francuski), ogólnorozwojowe, sensoryczne i muzyczne. Prowadzone są także warsztaty np. z chustonoszenia lub dźwięku.
 
W każdą środę o godzinie 11.00 odbywają się zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych (6 miesięcy-1,5 roku) o nazwie Muzyczne Fikanki, GORDONKI, wg. teorii E.E.Gordona, na których my właśnie byliśmy.
O co chodzi w tej teorii?
Zajęcia takie pozwalają małym dzieciom rozwijać wrodzoną wrażliwość muzyczną i ekspresję poprzez muzykę, stymulują  ich mózg. Dzieci uczą się audiować, czyli rozumieć muzykę. To wszystko następuje podczas zabaw z użyciem: kolorowych chusteczek, wstążek, piłek, grzechotek oraz chusty animacyjnej. 
 
Zajęcia muzyczne poprowadził młody chłopak, który bardzo ciekawie zachęcał najmłodszych do zabawy, słuchania różnych dźwięków i powtarzania ich. Używał do tego kolorowych filcowych liści, małych grzechotek, szarf i wielkiego kolorowego koła z materiału. Dzieci chętnie brały udział w każdej zabawie i nawet moje 4-miesięczne dziecko było zainteresowane i niezwykle skupione. Wydawane przez dorosłych różne sylaby wprawiały dzieci w zachwyt.
 
Kawiarnia ta jest stworzona specjalnie dla dzieci. Można spotkać tam innych rodziców, nawiązać nowe kontakty, które tak ważne są w początkowych miesiącach a nawet latach młodych rodziców. Dzieci bawią się pięknymi drewnianymi zabawkami, a opiekunowie mogą w tym czasie dzielić się swoimi spostrzeżeniami i problemami związanymi z wychowywaniem swoich pociech. 
Nie ma tam miejsca na porównywania się, dziwne komentarze czy niemiłe spojrzenia. Znajdziecie tylko pozytywne wibracje od prowadzących zajęcia, pomocne porady innych rodziców oraz przyjazną atmosferę. Także pobyt w Tapataj pozwala miło spędzić czas i rozwijać dzieciaczki. Polecam serdecznie!
 
 
A może ktoś z was już tam był? Opiszcie swoje spostrzeżenia.
 
 


13 thoughts on “Miejsca przyjazne dzieciom – Klubokawiarnia Tapataj”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 4 =