Potrzebuję wolnego!

Potrzebuję wolnego!

Przychodzi w życiu młodej mamy taki dzień, kiedy jest jej ciężko i ma wszystkiego dosyć. W tym momencie potrzebuje chwili dla siebie, w domu wypełnionego ciszą, wolnego od wrzasków i płaczu oraz dobrego jedzenia. 

Nie mogę narzekać na to jak wyglądają moje dni z dzieckiem. Leon nie płacze całymi dniami. Daje nam pospać w nocy. Bywają momenty, kiedy sam poleży i pobawi się w łóżeczku. Miewa dni gorsze, gdy przyklejony jest do mnie przez cały dzień, ale są i lepsze gdy cały czas śmiejemy się i wygłupiamy. 

potrzebuje wolnego

Mam czasem chęć pobycia samej. Poleżenia w łóżku cały dzień, spania i oglądania filmów na zmianę. Mam też ochotę wyciszyć się gdzieś nad morzem. Najlepszy byłby szum fal i powiew ciepłego wiatru. Z jednej strony potrzebuję tego wolnego, bo to dobre dla mnie i mojej głowy, a z drugiej strony pewnie nie wytrzymałabym dnia bez dziecka i z tęsknoty przeglądałabym zdjęcia i filmiki w telefonie.

Potrzebuję wolnego od codzienności. Chciałabym przeżyć trochę spontanu. Nie przejmować się pogodą, tym co zjem i w którym kierunku pójdę. Choć na jeden dzień chciałabym przestać pamiętać o tym, w co dziecko ubiorę na dwór i czy mu nie będzie za zimno, o której było przewijane i czy dobrze się bawi i uczy nowych rzeczy. Chciałabym zostawić synka na jeden dzień pod dobrą opieką, nie bać się tego co z nim będzie i oddać się wypoczynkowi. Tylko jeszcze gdyby ktoś mógł go nakarmić za mnie, co w tej chwili nie jest możliwe.

Jednakże, nam Mamom, należy się taki reset, zamknięcie drzwi za sobą i nie myślenie o rodzinie. Należy się to każdej ciężko pracującej osobie. A przecież Mama też ciężko pracuje w domu z dzieckiem, choć nie wszyscy tak to widzą. 

Każdy z nas ma prawo do przyjemności i odpoczynku. Nie musimy ciągle pracować i pracować. Nie jesteśmy maszynami by cały czas coś robić. Zasługujemy na chwilę odprężenia i złapanie oddechu. Możemy odsapnąć przez choćby jeden dzień i nie mieć wyrzutów sumienia. Mamy do tego prawo! I nie musimy się nikomu tłumaczyć z tego. To pomoże nie tylko nam ale i osobom, które są w naszym otoczeniu.2 thoughts on “Potrzebuję wolnego!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =