Bądź lepszą wersją siebie w Nowym Roku

Bądź lepszą wersją siebie w Nowym Roku

Rok 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka tygodni nadejdzie nowe, ale mamy jeszcze wystarczająco dużo czasu, by znaleźć swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzieć się dokąd zmierzamy, w jakim kierunku chcemy iść by stać się lepszą wersją siebie.

Z dnia na dzień nie uda nam się zrobić nic wielkiego z naszym życiem, do tego trzeba czasu, jednak dobrze jest od czegoś zacząć, aby w następnym roku wiedzieć nad czym możemy popracować.

Każdy z nas stara się być najlepszą wersją siebie. Uczymy się tego cały czas, każdego dnia. To od nas samych zależy jak będzie wyglądał kolejny rok. Każdy problem czy porażka, które stają na naszej drodze, uczą nas czegoś ważnego. Stale próbujemy poprawić, ulepszyć swoje życie. Aby tego dokonać musimy pamiętać o kilku krokach, a wszystko będzie szło ku lepszemu.

tekst

1. Jesteś tym co jesz

W nowym roku jedz tylko to co dodaje ci energii i uzdrawia cię. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i próbuj nowych rzeczy i smaków. Jeśli jadasz śmieciowe dania to tak się czujesz. Należy z tym skończyć. Zdrowe i pełnowartościowe produkty dają ci dobre samopoczucie i siły witalne.

2. Najważniejszą relację masz ze sobą

Dobrze jest mieć świadomość to kim jesteś i co chcesz w życiu robić. Nigdy nie rezygnuj z siebie i swoich marzeń. Zanim ktoś pokocha ciebie, sama musisz się pokochać i zaakceptować. Lepiej zostać dłużej samotną i przepracować swoje wszystkie problemy niż na siłę pakować się w kolejne, często toksyczne relacje.

3. Żyj w harmonii ze sobą

Oprócz obowiązków istnieją także przyjemności, pamiętaj o tym. Korzystaj z drobnych przyjemności, które niesie ci życie. Najlepiej byłoby robić to, co kochamy, a jeśli nie, to przynajmniej nauczyć się godzić to, co lubimy robić, z tym, czego nie lubimy. Twoja harmonia wewnętrzna to spokój, wyciszenie, bezpieczeństwo, zrównoważenie emocjonalne. To stan przyjemności i trwałe uspokojenie. 

4. Planowanie jest drogą do sukcesu

Planowanie jest podstawą. Jeśli chcesz sprawić by nowy nadchodzący rok 2019 był lepszy od poprzedniego, to trzeba zaplanować wszystko co jest do zrobienia. Trzeba będzie usiąść i zrobić konkretne dalekosiężne plany na kilka miesięcy wprzód. Z pomocą przyjdą ci wszelkie dzienniki, plannery, aplikacje w telefonie lub własnoręcznie wykonane tabele w ulubionym notatniku.

5. Nie bój się robić czegoś od razu

Nie odkładaj wszystkiego na wieczne jutro. Lepiej wykonać choć mały krok każdego dnia, niż nie zrobić nic w kierunku naszego celu. Wystarczy choć chwila, jedna strona w książce, napisanie kilku zdań. Zawsze będziesz choć o mały kroczek do przodu. Prokrastynacja jest najgorsza w realizowaniu zadań. Zwlekanie z wykonaniem pewnej czynności może pochodzić z lęku przed wykonanym zadaniem lub tym, że nam się nie uda. Trzeba zwalczyć ten strach jeśli chcesz kiedykolwiek wejść na szczyt lub na nim pozostać. 

6. Najważniejsze, to troszczyć się o siebie

Zawsze dbaj o siebie. Podaruj sobie dobre słowo, zdrowe posiłki, trochę aktywności fizycznej i chwilę tylko dla siebie. Te małe rzeczy sprawiają, że czujesz się lepszą wersją siebie, pomagają poczuć się pewnie i poprawiają nastrój.

7. Na wszystko trzeba czasu

Osiągnięcie twojego sukcesu nie nadejdzie z dnia na dzień. Do wszystkiego dojdziesz, ale powoli. Do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą i wiarą we własne możliwości. W ten sposób budujesz siebie i swoją markę jako stabilną i pełną zaufania.

8. Podejmuj ryzyko

Mówi się, że bez ryzyka nie ma zabawy. Podejmując ryzykowne działania pniesz się do góry, pomimo popełniania wielu błędów, które mogą stanąć na twojej drodze. Czasem trzeba zaryzykować, jeśli chcesz postawić na swoim. 

9. Nie poprzestawaj na laurach

Zawsze ktoś będzie szedł w tym samym kierunku co ty, ale to czy dotrzesz tam i utrzymasz się zależy tylko od tego czy będziesz się dokształcał, ciężko pracował, ulepszał się. Nikt nie jest niezastąpiony, więc trzeba walczyć o swoje miejsce u szczytu.

10. Szanuj innych

Traktuj drugiego człowieka tak, jak chcesz, żeby on ciebie traktował. Każdemu człowiekowi należy się dobre traktowanie. Szanuj również siebie, swoje ciało i wnętrze, a wtedy inni będą ciebie traktować z szacunkiem.

 

Jestem ciekawa, jakie punkty Wy byście dopisali do tych, albo zamienili na inne. Czekam na wasze propozycje w komentarzach. 

 10 thoughts on “Bądź lepszą wersją siebie w Nowym Roku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 16 =