Najbardziej instagramowa kawiarnia w Londynie| Peggy Porschen Cakes

Najbardziej instagramowa kawiarnia w Londynie| Peggy Porschen Cakes

Od ponad roku miałam w planach wstąpić na herbatkę i słodką babeczkę do najbardziej różowej i chyba najbardziej znanej kawiarenki w Londynie. Zawsze było mi jednak nie po drodze do tego miejsca, a przecież bardzo często bywałam w tej okolicy. Tym razem mieliśmy wyjątkową okazję. Nasz synek kilka dni temu skończył pół roczku i postanowiliśmy świętować ten moment właśnie tam. Na szczęście wyszliśmy z domu rano, gdybyśmy zebrali się kilkadziesiąt minut później chyba spędzilibyśmy z godzinę lub dłużej czekając w kolejce na wolny stolik. Zaraz za nami ustawiała się już niezłych rozmiarów kolejka.

Adres

Peggy Porschen Cakes znajduje się pod adresem: 116 Ebury St, Belgravia, London SW1W 9QQ. Najbliżej i najłatwiej dojść jest tam ze stacji Victoria Station. To zaledwie kilka minut pieszo.

Już z daleka rozpoznacie tę kawiarnię, z dwóch powodów. Pierwszy powód to wygląd budynku, cały w różu i ogromnej ilości dekoracji. Natomiast drugi to gigantyczna kolejka ludzi, czekających na wolne miejsce.

To idealne miejsce dla instagramowiczów, blogerów, youtuberów i turystów. Patrzyłam na dziewczyny siedzące obok mnie (faceci grzecznie siedzieli i czekali aż będą mogli wypić zimną kawę), które się wyginały i prężyły do zdjęcia na tle różowych ścian, w ręku trzymając misternie udekorowane babeczki. Sama zrobiłam kilka zdjęć na potrzeby tego wpisu, jednak czułam się przedziwnie robiąc to samo co setka innych osób tam przychodząca. Niektóre osoby zamawiają kilka rzeczy, robią zdjęcia (prawdopodobnie tylko po to żeby mieć więcej lajków na instagramie) i wychodzą, nawet nie jedząc tego. To częste zjawisko w takich znanych miejscach. Ja uwielbiam próbować co w takich miejscach sprzedają do jedzenia (najchętniej spróbowałabym wszystkiego) i wyrobić sobie zdanie czy warto jest odwiedzać tak popularne miejsca i wydawać w nich dość dużo pieniędzy. Bo nie oszukujmy się ale niektóre ceny to mają z kosmosu.

peggy porschen

 

Wygląd

Kawiarnia z zewnątrz powala swoim kolorem i dekoracjami. Przystrojenie jest bardzo przemyślane i pięknie wykonane. Ozdoby zmieniają się bardzo często, zależnie od pory roku oraz przeróżnych świąt. Ja trafiłam na bożonarodzeniowe dekoracje, które są akurat moimi ulubionymi. Są tam teraz światełka, sztuczne kwiaty, drewniane choinki posypane sztucznym śniegiem. Wszystko pasuje do siebie kolorystycznie. Oczu nie można odwrócić od tej starannie wykonanej wystawy. Można godzinami siedzieć i podziwiać oraz robić sobie selfie. Trudno przejść obok obojętnie i nie zrobić zdjęcia. Miejsce na pewno przyciąga wzrok chyba bardziej niż smaki deserów.

babeczka peggy porschen cakes

 

Menu

Karta menu jest bardzo mała, zmieniająca się tak samo często jak dekoracje na zewnątrz cukierni. W karcie znajdziemy kilka różnych babeczek, w tym nowe świąteczne smaki. Są ciasta, które sprzedaje się na kawałki, pierniczki, zimne i gorące napoje oraz alkohole. Wszystkie desery są pięknie przystrojone małymi pierniczkami, gwiazdkami i bałwankami. I pewnie właśnie za to tyle płacimy. A jeśli chodzi o smaki to jakoś mnie one nie powaliły na kolana. Oczywiście wszystko jest smaczne, świeże ale to nie było to co myślałam, że będzie. Było dobre ale nic więcej. Jedna rzecz jaką mogę polecić to cupcake banoffee. Bananowa babeczka była rzeczywiście bardzo smaczna i miałam ochotę zamówić jeszcze jedną na wynos.

 

Czy warto pójść do Peggy Porschen Cakes?

Zdecydowanie warto tam się wybrać. Można zainspirować się dekoracjami, które później samemu można wykonać w domu oraz popodziwiać jak pięknie i starannie przygotowywane są przybrania deserów. To jest po prostu sztuka. 

Jeśli lubicie zwiedzać popularne miejsca podczas swoich wycieczek lub chcecie zobaczyć kogoś znanego, bo do takich miejsc przychodzi bardzo dużo ludzi z internetu, to bez wątpienia musicie pójść do Peggy Porschen Cakes.

Jednak, jeśli jesteście smakoszami dobrej kawy lub deserów to wybierzcie się gdzieś indziej. Może jakaś mała kawiarenka z dala od głównej ulicy i zgiełku będzie dla was lepsza. Bo tu wszystko jest nastawione na jak największą sprzedaż.

Tak naprawdę najlepiej samemu się przekonać o tym wszystkim.

kawa Peggy Porschen cakes peggy porschen cakes8 thoughts on “Najbardziej instagramowa kawiarnia w Londynie| Peggy Porschen Cakes”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + jedenaście =