Wdzięczność za proste rzeczy

Wdzięczność za proste rzeczy

Każdego dnia ciężko pracujemy, jesteśmy zajęci wieloma sprawami do skreślenia z codziennej listy. To całe przepracowanie sprawia, że zapominamy o prostych rzeczach, które sprawiają, że nasze życie jest przyjemniejsze. Dzięki nim czujemy się szczęśliwi i spełnieni, realizujemy się.

Wyrażanie wdzięczności za dobre rzeczy, które nam się przydarzają lub nas otaczają, sprawiają, że odstresowujemy się, delektujemy się każdą chwilą i tym co mamy. 

Jest wiele sposobów na przedstawienie swoich wdzięczności. Można wypowiadać je na głos lub spisywać je każdego dnia wieczorem w notesie. Można wykonać medytację wdzięczności, o której pisałam jakiś czas temu będąc na wakacjach w Meksyku.

Oto moja lista wdzięczności oraz prostych rzeczy, za które ostatnio byłam wdzięczna. 

  • rodzina – jestem mega wdzięczna za rodzinę jaką mam. Pomogą mi zawsze słowem lub czynem. Mogę na nich liczyć w trudniejszych sytuacjach życiowych. Zawsze dodają mi otuchy lub podpowiedzą co zrobić. Trudno by mi było bez najbliższych.
  • dziecko – od kiedy zostałam mamą, każdego dnia doświadczam przeróżnych emocji. To jest coś niesamowitego, jak dziecko zmienia człowieka, a najfajniejsze jest to, że zmieniły się moje priorytety. Przestałam myśleć o sobie czy innych ludziach (szczególnie obcych), tylko skupiam się właśnie na potrzebach dziecka. To on pokazuje mi jak powinien wyglądać świat i na czym powinnam się skupiać.
  • czas – ciesze się z każdej wolnej chwili, jaką mogę przeznaczyć na relaks lub różne “zachcianki”. Każdą minutę wiem dokładnie jak wykorzystać. Przestałam się lenić, bo po prostu nie mam na to czasu. 
  • mąż – każdego dnia dziękuję za to, że stanął na mojej drodze. Pomaga mi we wszystkim czego nie wiem lub nie potrafię wykonać. Dopinguje mnie na tyle ile potrafi. Szanuje moje decyzje i rozmawia ze mną gdy jest taka potrzeba. Moja bratnia dusza, wiecie o czym mówię?
  • burza mózgów – uwielbiam te momenty, gdy podczas rozmów z mężem wpadam na kolejne pomysły na biznesy, plany na przyszłość. To jest niesamowite uczucie, jak przewijają mi się przez głowę coraz to nowe projekty. Czuje się tak fantastycznie nakręcona tym, że buzia mi się nie zamyka.
  •  dom – jestem wdzięczna za dom, który tworzymy we trójkę. Udało nam się wyczarować w tych czterech ścianach dobrą energię, do której chcemy ciągle wracać. Dobrze czujemy się w mieszkaniu,  pomimo, że chcielibyśmy pozmieniać w wyglądzie wiele rzeczy. Jest w nim miłość, radość i zrozumienie. Mam też rodzinny dom w Polsce, do którego uwielbiam wracać.
  • choinka i zbliżające się Święta – to cudowny i magiczny czas. Mam piękną choinkę, którą w tym roku wybrał mąż. Jest przystrojona tak samo jak w poprzednie święta, ale jest zgrabna, błyszcząca i podoba się synkowi (a to najważniejsze). Nie mogę się doczekać tych świąt, które spędzę z rodziną.

Praktyka wdzięczności sprawia, że czujemy się szczęśliwi, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Redukuje stres, poprawia sen, potrafimy wybaczać innym oraz dodaje nam energii życiowej. Dzięki takiej praktyce mamy same korzyści. Dlaczego by nie spróbować?

A czy Ty jesteś za coś wdzięczny?8 thoughts on “Wdzięczność za proste rzeczy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − two =