21 rzeczy (cech), których w sobie lubię

21 rzeczy (cech), których w sobie lubię

Pisanie o sobie nie jest proste, szczególnie gdy chodzi o nasze mocne strony, ulubione cechy charakteru lub wyglądu. Czasami ciężko jest znaleźć dobre rzeczy w nas samych. Z pomocą przychodzą różne ćwiczenia, które mają za zadanie ukazać nam jak cudownymi jesteśmy ludźmi, jak wiele rzeczy robimy dla siebie czy innych, itp.

Mam dla Ciebie pewną propozycję. Chcesz lepiej poznać siebie, swój potencjał‚ oraz możliwości? Wypisz swoje pasje i talenty, co w sobie lubisz i co lubisz robić, to co przychodzi ci z łatwością, motywuje, dodaje energii i czujesz się szczęśliwy oraz spełniony.

Gdy tylko zaczniesz skupiać swoją uwagę na znajdywaniu swoich mocnych stron, zaczniesz zauważać tego coraz więcej i więcej.

Według mnie, warto sporządzić taką listę, aby dojrzeć w sobie dobre cechy, a nie skupiać się na negatywnych rzeczach i błędach jakie popełniliśmy w swoim życiu. Ludzie uwielbiają wytykać nam nasze porażki, trudniej przychodzi motywowanie lub chwalenie. Jednak, nie zapominajmy o sobie, my również jesteśmy dla siebie bardzo często zbyt surowi.

moje mocne strony

21 rzeczy, których w sobie lubię:

 1. Lubię swoje oczy, w których mój mąż zakochał się od pierwszego wejrzenia. Podobno oczy odzwierciedlają naszą duszę.
 2. Uwielbiam w sobie swój niepohamowany atak śmiechu, gdy coś naprawdę mocno mnie rozbawi. Nie potrafię wtedy przestać się śmiać. Często aż lecą mi łzy, bolą policzki i brzuch z tak intensywnego i długiego śmiechu.
 3. Lubię w sobie tę radość na długo wyczekiwany wyjazd. Jestem wtedy bardzo podekscytowana. Czuję motyle w brzuchu, jak przy zakochaniu się.
 4. Lubię w sobie nieśmiałość, która wprawdzie na codzień nie jest zbyt fajna, ale w pewnych momentach jest wręcz urocza.
 5. Lubię delektowanie się smacznym jedzeniem, dobrą kawą, miłymi momentami ze znajomymi czy miejscem, w którym jestem. Ciesze się chwilą i tym co mam, bo jest bardzo ważne w moim życiu.
 6. Lubię gdy moja skóra opala się na brązowo.
 7. Lubię swoje paznokcie pomalowane na pastelowy kolor. To zawsze są moje wiosenne i letnie kolory. 
 8. Zakochałam się w swoich ustach pomalowanych na czerwono, muśniętych jasnym błyszczykiem lub posmarowanymi ochronną pomadką.
 9. Lubię jak ludzie w mojej obecności uspokajają się, emanują wewnętrznym spokojem.
 10. Lubię w sobie spokój i umiejętność skoncentrowania, wyłączenia się podczas hałasu, który jest wokół mnie.
 11. Lubię swoją delikatność i dobro.
 12. Lubię ekscytować się pięknymi rzeczami, np. polem słoneczników, rosą na trawie, pięknym obrazem, zapachem kwitnących kwiatów, budynkami, itd.
 13. Uwielbiam w sobie umiejętność rozpoznawania dobrych ludzi. Czuję ich wibrację, energię, czy są pozytywni czy toksyczni.
 14. Lubię w sobie to jaką jestem mamą dla swojego synka. Kochającą, wrażliwą, spokojną, czułą, troskliwą, ciepłą, cierpliwą.
 15. Kocham w sobie zmysł estetyczny i artystyczny. Lubię otaczać się ładnymi przedmiotami.
 16. Lubię w sobie chęć robienia czegoś. Nie lubię stagnacji, ciągłego leniuchowania. Uwielbiam być w ruchu.
 17. Lubię wyszukiwać perełki w lumpeksach, second handach. Czasami udaje mi się wyhaczyć naprawdę niezłe ciuszki za grosze, które są w świetnym stanie i wyglądają jak za grube miliony.
 18. Lubię w sobie moją głowę pełną pomysłów. Są to plany na wakacyjne wyjazdy, super biznesy czy obłędny posiłek.
 19. Lubię w sobie chęć zmiany. Czy to się ma do swojego wyglądu, zmiany wystroju mieszkania lub nawet przeprowadzki do innego miasta lub kraju. Miotają mną wtedy bardzo różne emocje, od ekscytacji i podniecenia, po lęk i przerażenie. Jednak potrafię je razem połączyć tak, by powstało coś pozytywnego i korzystnego.
 20. Lubię w sobie chęć niesienia pomocy. Nie musi to być nic wielkiego, ale mam z tego ogromną radość i nie oczekuję niczego w zamian.
 21. Cenię w sobie pozytywne myślenie pomimo wielu niepowodzeń. Zawsze staram się odnaleźć w przykrych wydarzeniach dobrą stronę.

Tak naprawdę, to swoją listę stworzyłam dzień przed moją trzydziestką, jadąc pociągiem z Rzymu do małego miasteczka Follonica, by spotkać się z mieszkającymi tam naszymi znajomymi. Siedziałam w cichym przedziale, nikt mi nie przeszkadzał. Miałam ponad godzinę tylko dla siebie. Wyciągnęłam notes, który zawsze noszę w torbie, zaczęłam pisać. Nie dokończyłam go. Teraz, kilka lat później, znalazłam w notatkach ten niedokończony wpis i postanowiłam stworzyć z tego listę rzeczy, których w sobie lubię i cenię. Wydrukuję ją i powieszę niedaleko łóżka, abym mogła codziennie zerkać i powtarzać sobie punkt po punkcie, jak mantrę. Będzie ona miała za zadanie motywowanie mnie i podnoszenie na duchu w chwilach zwątpienia.

No dobra! To była moja lista rzeczy i cech, które w sobie kocham, lubię, toleruję. A teraz, powiedzcie mi co Wy w sobie lubicie. Czy po przeczytaniu tego wpisu, potraficie opowiedzieć coś dobrego o sobie?

Czekam ze zniecierpliwieniem na wasze komentarze.10 thoughts on “21 rzeczy (cech), których w sobie lubię”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =