5 zwrotów, które powinieneś sobie mówić każdego dnia

5 zwrotów, które powinieneś sobie mówić każdego dnia

Nasze myśli i stwierdzenia mają potężną moc. Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jaką mają siłę. Gdy mamy zły dzień, jesteśmy sfrustrowani, nic nas nie cieszy lub gdy wszystko idzie nie po naszej myśli, nie potrafimy się zmotywować do pracy, czujemy się przygnębieni.

Aby pomóc sobie z brakiem pozytywnego myślenia można zastosować parę metod, które mają za zadanie uspokoić, zrelaksować, zmienić nastawienie, tj.: praktykowanie uważności, joga, medytacje, wyciszenie się, słuchanie muzyki o odpowiednich częstotliwościach, powtarzanie afirmacji każdego dnia.

o czym sobie mówić

Oto pięć zwrotów, które powinieneś sobie powtarzać, kiedy życie nie układa się po twojej myśli. Powtarzaj je każdego dnia, jak mantrę, aż w nie uwierzysz. Z pewnością, to nie przyjdzie szybko i łatwo. Prawdopodobnie będziesz zapominał o tym, nie będzie ci się chciało lub pomyślisz, że to nie ma prawa zadziałać. Osobiście, mogę potwierdzić, że te słowa mają wielką moc, ale najlepiej gdy są wypowiadane do siebie, na głos, przed lustrem.

Jestem unikalną i cudowną osobą, którą nikt nie jest w stanie zastąpić.

Nie chodzi mi o wywyższanie się nad innymi, myślenie o tym, że jest się lepszym człowiekiem, bo to nieprawda, wszyscy jesteśmy tak samo dobrzy, piękni i zasługujemy na szacunek. Chodzi mi raczej o to, aby w gorszych chwilach przypomnieć sobie jak wspaniałą osobą jesteś, pozytywnie się nastroić, uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Poznaj swoje wartości oraz nie porównuj się do innych.

Odpędzam swoje negatywne myśli.

Każdy z nas je ma i zdarza się, że spędzamy wiele godzin na skupianiu się na nich i zamartwianiu się, niż pogodzeniu się z nimi i przeniesieniu swoich emocji oraz energii tylko na pozytywne rzeczy w swoim życiu. Dlatego, od teraz, bądź wdzięczny za to co cię spotyka i skoncentruj swoje myśli tylko na optymistycznych zagadnieniach.

Kocham Siebie bezwarunkowo.

Aby pokochać inną osobę, trzeba najpierw pokochać samego siebie. Nie czekaj na coś co sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy. Bądź szczęśliwy teraz i pokochaj siebie teraz. Mów do siebie w formie teraźniejszej, a nie w przeszłej lub przyszłej. Skup się na byciu “tu i teraz”. Ważne jest teraz, nie to co będzie za kilkanaście lat. Powtarzaj sobie każdego dnia, że KOCHAM SIEBIE, TERAZ, tak długo, aż w to uwierzysz.

Ufam sobie i swoim decyzjom.

Wątpliwości przychodzą prawie zawsze gdy chcemy podjąć jakąś ważną lub trudną decyzję w naszym życiu. Zaufaj sobie i swojej wewnętrznej mądrości. Bliscy mogą nie ufać twoim wyborom, ale ty sam wiesz, co jest dla ciebie najlepsze. Nie pozwól, aby nachodzące cię powątpiewania zaczęły cię przytłaczać i negatywnie wpływać na twoje istnienie.

Jestem w pełni odpowiedzialny za swoje życie.

Czasami, niektóre rzeczy wymykają się spod kontroli lub nie idą po twojej myśli. Zdarza się, że rano wstajesz i jedyne na co masz ochotę, to schować się pod kołdrę na cały dzień. Zaakceptowanie braku kontroli nad rzeczami, które nam się przytrafiają jest bardzo trudne, jednak nad wszystkim można zapanować lub nauczyć się. Musisz pamiętać, że jesteś w pełni odpowiedzialny za swój nastrój, swoje myśli i działania. Od Ciebie zależy jak będzie wyglądać Twoje życie, czy poddasz się, czy będziesz się podnosić po każdej porażce i starać się iść dalej.

 

 

Prawdopodobnie, każdy z Was znajdzie jeszcze dużo więcej takich zwrotów, które pomogą w codziennych zmaganiach z trudnościami, jakie stawia nam świat. Każde z nich będzie odpowiednie, właściwe. Ważne jest jednak to, by przy wypowiadaniu ich, nadać im emocje oraz poczuć ich dobrą wibrację. Słowa mają płynąć z Waszego wnętrza, nieść pozytywne przesłanie i nie powinniście poprzestawać na braku ich działań. Pomimo trudności, starajcie się dalej. 

 

 13 thoughts on “5 zwrotów, które powinieneś sobie mówić każdego dnia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =