Z pamiętnika Basi

zachodzące słońce filizanka na trawie pierwsza kąpiel róże Wtorek, godzina 6.20, termometr wskazuje już 23 stopnie. Chłopcy mają swoje “męskie sprawy” w samochodzie. Siedzę na ganku z filiżanką mojej ulubionej kawy. Nigdzie mi ona tak nie smakuje, jak ta robiona nad jeziorem, podana w kwiecistej filiżance. Matka ma chwilę dla siebie. Słucham śpiewu ptaków, które od samego świtu (3-4 rano) dają o sobie znać. Jest tak głośno, jak nigdy przedtem. Tylko ta brzęcząca mucha, która lata z tyłu głowy, psuje mi cudowny efekt. Słońce już mocno przygrzewa, aż boję się pomyśleć co będzie w dalszej części dnia.

Poranek jest tak piękny, że chciałabym by trwał wiecznie, każdego dnia tak samo. Wszyscy sąsiedzi wokoło jeszcze śpią. Róże i jaśmin cudownie pachną. To będzie dobry dzień. 

Ten czas, jest dla rodziny i dla mnie samej. Odetchnę od internetu i wszelkich czasozabijaczy.

zabawa wodąnóżki

Przyszło lato. Upalne. Nie ostrzegło nas wcale. Teraz wszyscy narzekają, że jest za gorąco. Ja również, ale tylko czasem, bo przeważnie kocham lato i dziękuję za to, co w tym czasie jest. Są truskawki, czereśnie, arbuzy i słodkie melony. Są również kurki do sosu z makaronem. Są długie dni i ciepłe noce. Letnie burze przychodzące nagle i ulewne deszcze. Są długie spacery i przejażdżki poza miasto. Jest skóra słońcem opalona. Są letnie ubrania i nakrycia głowy. Kolorowe okulary na nosie i bose spacery po trawie. Są długie kąpiele w wodzie. Zimne lemoniady, przygotowywane w najładniejszych kryształowych szklankach. Są kina letnie, pod gołym niebem i imprezy na dachu. 

Tak wiele radości przynosi nam lato. Szkoda czasu na marudzenie…4 thoughts on “Z pamiętnika Basi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =