Jak odczarować jesień – moje sposoby na jesienne dni

Jak odczarować jesień – moje sposoby na jesienne dni

Jesień jest dla mnie jedną z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych okresów w całym roku. To wszystko za sprawą słońca o ciepłej barwie i cudownie wykolorowanych liści tańczących na gałęziach drzew. Jest to również doskonała pora na bardzo długie spacery i robienie nietuzinkowych fotografii. Chciałabym zachęcić Ciebie do ciekawych zadań i pobudzić nieco Twoją wyobraźnię.

Przez wielu ludzi ta pora roku jest chyba najbardziej znienawidzona. To wszystko za sprawą myślenia o tym, że przez kolejne pół roku będzie ciemno i zimno. Pamiętam, gdy pracowałam w Londynie i w okresie jesienno-zimowym prawie nie widziałam słońca. Wychodziłam z domu na długo przed świtem, wchodziłam do metra i jechałam do pracy w ciemnościach, następnie wychodziłam z pracy gdy już było ciemno. Czułam się jakbym pracowała pod ziemią i nie widziała nieba przez całe dnie. To był beznadziejny czas i bardzo się cieszę, że on już minął. 

odczarowywanie jesieni w lesie

Każda pora roku ma swoje atrakcje:

Lato ma zimne lody, mocne słońce, kolorowe ubrania, wyjazdy wakacyjne i długie ciepłe wieczory.

Zima ma biały, skrzypiący śnieg pod butami, świąteczne ozdoby, gorącą czekoladę do picia, jazdę na nartach i sankach.

Wiosna ma budzące się do życia rośliny, śpiewające ptaki, przepiękne kolory, rozkwitającą zieleń i dużo świeżego powietrza.

A jesień… a jesień ma w sobie po troszeczkę z każdej pory roku, kolory, przyjemne słońce i ciemne wieczory.

Jesień to też taki czas, kiedy jest nam smutniej, spowalniamy, rozmyślamy o mijającym roku, łapią nas depresje i mamy spadek energii. Jednak nie ma powodów aby się załamywać. Jesienne złe samopoczucie oraz ogólne przygnębienie można odczarować. Jest wiele sposobów, które pomogą Tobie cieszyć się tą porą roku, podniosą na duchu i pozwolą na radość z każdego dnia. 

 

Jak odczarować jesień?

Poniżej znajdziesz kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu oraz aktywność artystyczną. Sprawdziłam je na sobie, więc zdecydowanie polecam i zachęcam do rozwijania swoich kreatywnych pomysłów.

1.Wprowadź naturę do domu

Znajdź inspirację w lesie, parku lub na chodniku pod blokiem. Wybierz się na spacer i zbierz kolorowe liście lub inne jesienne dary przyrody. Stwórz w domu swoją własną sztukę z liści lub kasztanów. Może to być jesienna dekoracja stołu lub przyozdobienie świecznika. Dom nabierze pięknych kolorów na jesień i to w dodatku bardzo niskim kosztem.

jak odczarować jesień

 

2. Wybierz się na foto-spacer

Wyjdź na spacer w twoje ulubione miejsce i zabierz ze sobą aparat lub telefon. Cisza i piękna okolica napewno otworzą Twój umysł na piękno i natchną na zrobienie fenomenalnych zdjęć. Odkrywaj nowe ścieżki w swoim mieście lub okolicach. Nadaj sens swoim spacerom. Otwórz się na nowe spojrzenie na przyrodę. Później wykorzystaj je w domu, ustaw sobie tapetę na komputerze lub wydrukuj zdjęcie, włóż w ramkę i powieś na ścianie.

jesienny spacer

 

3. Bądź kreatywny

Zrób coś czego jeszcze nigdy nie zrobiłeś. Wykonaj jesienny wieniec z leśnych darów lub idź na piknik z zupą dyniową w termosie. Nowe czynności uaktywnią twoją kreatywność, przez co poczujesz się szczęśliwszy i zdobędziesz więcej chęci i energii na robienie nowych rzeczy. A może szydełkowanie będzie idealnym sposobem na spędzanie zimnych wieczorów jesienną porą? Przy okazji przygotujesz sobie ciepłą czapkę lub szalik na zimowy sezon.

4. Skup się na tym w jaki sposób pijesz

Spróbuj zatrzymać się na chwilę i zacząć celebrować proces parzenia aromatycznej kawy lub herbaty. Niech to będzie twoja ulubiona czynność w ciągu całego dnia. Skup się, bądź uważnym, zrelaksuj się. Zaparz wodę, zmiel ziarenka kawy lub wsyp liście herbaty do pięknego kubka. Niech zapach rozniesie się po całym pomieszczeniu. Zatrzymaj się i delektuj tym co pijesz. Zamknij oczy. Skup się na smaku i zapachu. Odpłyń myślami. To będzie niesamowite przeżycie.

dekoracja z jesiennych liści

 

5. Idź na zbiory

Wyjdź do lasu, na pole, pojedź na działkę. Nazbieraj owoców i grzyby. W domu przygotuj z nich ciasto owocowe pod kruszonką, sos grzybowy lub sok z kaliny i aronii. Może odwiedź plantację dyń, z której przywieziesz zapasy na całą zimę. Nie dość, że zdrowa i dietetyczna, to pasuje do każdego przepisu tj. warzywne leczo, zapiekanka z makaronem, placuszki, ciasto czy jesienne latte dyniowe.

Aby w Twoim życiu zadziało się coś lepszego musisz zmienić swoje nastawienie oraz włożyć w to swoją pozytywną energię i chęć do działania.

Można odczarować jesień, aby była przyjemna i radosna. Sposobów na to jest o wiele więcej niż opisałam powyżej. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Który sposób Ty wybierzesz?

Napisz mi jakie są Twoje propozycje na odczarowanie jest pory roku.3 thoughts on “Jak odczarować jesień – moje sposoby na jesienne dni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 16 =