Kalendarz adwentowy dla dziecka

Kalendarz adwentowy dla dziecka

Od zawsze uwielbiałam projekty DIY. Rękodzieło było dla mnie niesamowitym relaksem, odreagowaniem trudnych sytuacji oraz wyżyciem się artystycznie. Gdy byłam młodsza tworzyłam małe dzieła sztuki, począwszy od scrapbookingu, po biżuterię i dekoracje do domu. Teraz, w wolnych chwilach również próbuję zasiadać do tworzenia i udokumentowania tego na blogu. Tych projektów może nie jest za wiele, ale sprawiają mi one ogromną przyjemność.

W najbliższym czasie przedświątecznym mam w planach kilka wpisów DIY, na różne dekoracje domowe i prezenty. Nie zabraknie też kartek świątecznych, które może wystawię w konkursie dla Was do zdobycia. Co Wy na to?

kalendarz adwentowy

Aby przygotować kalendarz adwentowy z dzisiejszego wpisu musisz przeznaczyć nieco więcej czasu, dlatego pojawia się on na blogu już teraz a nie w grudniu. Jak wiadomo, kalendarze adwentowe rozpoczynają się z dniem pierwszego grudnia, więc musi być on gotowy na kilka dni przed. Zakupienie rzeczy do środka oraz samo wykonanie kalendarza zajmuje trochę czasu. Najdłużej trwa wykonanie bucików, a reszta to tylko chwila.

Może zacznę od tego, co znajduje się w środku kalendarza adwentowego. U mnie są to czekoladki w kształcie mikołaja, aniołka oraz bałwanka. Słodkości są małym dodatkiem do zadań, które należy wykonać. Zadania napisałam na małych karteczkach i są one do wykonania w danym dniu lub w najbliższym możliwym czasie. Włożyłam do bucików także małe prezenciki tj. pomadka ochronna, naklejki, lakier do paznokci, itp. Pod ostatnim numerem w kalendarzu adwentowym włożyłam własnoręcznie robioną kartkę świąteczną z życzeniami oraz dołączony liścik do otworzenia prezentu. 

kalendarz adwentowy2 kalendarz adwentowy3 kalendarz adwentowy4

Jak przygotować kalendarz adwentowy dla dziecka?

Potrzebujesz:

 • patyk, gałązka
 • arkusze cienkiego kolorowego filcu
 • igła, sznurek lub włóczka
 • nożyczki
 • naklejki z numerkami

do wnętrza:

 • kartka
 • długopis
 • różne małe przedmioty tj. słodycze, naklejki, zawieszki na choinkę, coś do dekoracji pokoju, małe prezenciki dla dziecka zależnie od jego wieku i upodobań

Przygotowanie:

 1. Wytnij z filcu kształt buta. Pamiętaj, że do jednego bucika potrzebujesz 2 sztuk aby je połączyć razem i móc do nich cokolwiek włożyć.
 2. Zszyj buciki muliną, grubą nicią lub włóczką. Od góry zostaw niezszyty kawałek.
 3. W górnym rogu buta zrób niewielką dziurkę, taką by przewlec przez nią sznurek. Ja nacięłam filc delikatnie nożyczkami. Drugi koniec sznurka przywiąż do patyka. Niech sznurki będą różnej długości, przez co całość będzie wyglądać ciekawiej.
 4. Do gotowych bucików zawieszonych na patyku wrzuć drobiazgi i zadania, lub to na co tylko masz ochotę.
 5. Oznacz buciki numerkami. Ja użyłam naklejanych cyfr, ale możesz podpisać je flamastrem lub długopisem.

Taki kalendarz adwentowy można przygotować razem z dzieckiem, a środek uzupełnić już samemu. Myślę, że to będzie świetna zabawa i mile spędzony wspólnie czas.

Przez parę lat zbierałam się za wykonanie kalendarza adwentowego dla mnie i mojej rodziny. W końcu udało się! Wkrótce na blogu pojawi się kolejny pomysł na świąteczny kalendarz. Tak naprawdę tylko wygląd będzie się różnił a wnętrze będzie bardzo podobne. Różnicą będą inne zadania do wykonania i przemyślenia oraz różne świąteczne sentencje i teksty motywacyjne. 

Jeśli lubisz ręcznie wykonywane przedmioty i przeróżne projekty DIY, to taki kalendarz jest dla Ciebie. Baw się, inspiruj i twórz! Czas przedświąteczny jest magiczny, korzystaj z tego.8 thoughts on “Kalendarz adwentowy dla dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =