6 sposobów na utrzymanie energii w ciągu dnia

6 sposobów na utrzymanie energii w ciągu dnia

Czy często miewasz sytuacje, że po południu nie masz już na nic siły, brakuje ci energii? A może, ledwo wstajesz rano z łóżka i nic ci się nie chce, tym bardziej wygrzebywać się spod kołdry? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś potakująco, oznacza to, że musisz coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu. Nie zrzucaj winy na przesilenie zimowe, wiosenne, brak świeżego powietrza, ciężki dzień w domu lub w pracy czy zwyczajnie, gorszy dzień. Oczywiście, takie dni bez energii też mogą się każdemu przytrafić ale to nie może się przedłużać i trwać wiecznie. W takim bądź razie, nie trać czasu tylko zabieraj się do przeanalizowania swoich ostatnich dni i tygodni i wcielaj zmiany, które poprawią jakość twojego życia.

Jest wiele sposobów na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii w ciągu całego dnia i do tego, co najważniejsze, wcale nie musisz pić litrów kawy. Ja przedstawiam ci tylko kilka z nich, takie które działają na moje ciało i samopoczucie. Spróbuj na sobie! 

1.

Wysypiaj się.

Gdy się wysypiasz, jesteś wypoczęty oraz zdrowszy, i przez to masz energię na cały dzień. Ale sama długość snu nie wystarczy. Tak naprawdę, to wszystko zależy od jakości snu. Składa się na to wiele czynników tj. temperatura w pokoju, wysokość i jakość poduszki, cisza, ciemność w sypialni, rodzaj materiałów, nieprzejadanie się na noc, twój nastrój przed zaśnięciem. Jeśli masz problemy ze snem, znajdź jego przyczynę, napraw problem i ciesz się spokojnym i mocnym snem, a rano pełnią energii w ciele.

 

2.

Jedz zdrowo.

Posiłki w ciągu dnia mają ogromny wpływ na twój zasób energii. Ciężkie, przetworzone potrawy męczą twój organizm, zmuszają go do zużywania energii na strawienie jedzenia i już nie wystarcza jej na resztę dnia. Zamień złe produkty na dobre, świeże i lekkie jedzenie. Jestem pewna, że od razu zobaczysz różnicę. Możesz też przejść na witarianizm lub picie soków owocowo-warzywnych (dodają energii).

 

3. 

Nawadniaj się.

Pij dużo wody, ziół lub naparów. Polecam JDW (japońska dieta wodna). W skrócie, jest to picie wody z dodatkiem soli kłodawskiej. Po wszystkie dokładne informacje odsyłam cię do Joanny z profilu Profiltaktyka, tam dowiesz się wszystkiego o co chodzi z tą wodą. Woda, jak i zioła, świetnie oczyszczają organizm, nawadniają, usuwają toksyny. Niektóre ziółka są dobre na zasypianie, inne na odporność i energię. Tak naprawdę na każdą dolegliwość. Jeśli nie chcesz sobie zrobić krzywdy, odwiedź zielarza lub idź do sklepu zielarskiego, tam pracownicy mają ogromną wiedzę i potrafią dobrze doradzić.

4.

Ruszaj się.

Ruch to zdrowie. Bądź aktywny każdego dnia, dotleniaj swój organizm. Męczące i długie ćwiczenia spowodują, że twoja energia w ciągu dnia spadnie, a tego nie chcemy, prawda? Polecam ci raczej regularny ale niezbyt intensywny wysiłek, który pobudzi ciało. Odpowiedni może być spacer po lesie, 10-15 minutowe ćwiczenia, poranna joga, jazda na rowerze lub rolkach. Aktywność jest świetna! Ruch wpływa na poziom serotoniny w mózgu, dzięki czemu poprawia nastrój i ogólne samopoczucie. Na pewno znajdziesz odpowiednią aktywność dla siebie.

 

5. 

Ciesz się życiem.

Ciesz się tym co masz. Bądź wdzięczny za wszystko co cię spotkało, za zdrowie i bliskich, itd. Szczęśliwi ludzie są zdrowsi, lepiej śpią, są przepełnieni energią. Możesz prowadzić dzienniczek wdzięczności, zapisując to, za co jesteś wdzięczny. To mogą być bardzo drobne i przyziemne rzeczy. Szczęśliwy człowiek po prostu żyje lepiej i chce mu się więcej.

6.

Pij 4 szklanki.

Rano, po przebudzeniu przygotuj sobie 4 szklanki z Pepsi Eliot. Dzięki nim nie potrzebujesz kawy z samego rana. One pobudzą cię, nawodnią, oczyszczą, dotlenią ciało. To będzie taki twój codzienny rytuał, który sprawi, że będziesz zdrowszy i silniejszy. A jeśli mówimy już o rytuałach codziennych, to wiedz, że właśnie one sprawiają, że mniej się stresujesz, jest to zatem dodatkowa dla ciebie korzyść.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × five =