Zacznij tydzień z pozytywną energią

Zacznij tydzień z pozytywną energią

Rozpoczęcie tygodnia z dobrym nastawieniem oraz pozytywną energią jest niesamowicie ważne. To jak wejdziesz w nowy tydzień, będzie miało wpływ na wszystkie jego dni. Jeśli rozpoczniesz poniedziałek z uśmiechem, tak aż do niedzieli, nie zejdzie on z Twojej twarzy. Jeżeli poniedziałek zaczniesz ze smutkiem lub niechęcią to do końca tygodnia nastrój Twój może się rozwinąć w negatywną stronę i w niedzielę już będziesz zdołowana lub przemęczona wszystkimi obowiązkami.

 

Co da Ci pozytywna energia?
 • spowoduje, że pojawi się uśmiech na twarzy, z większą ochotą będziesz wykonywać wszystkie zadania i obowiązki, z lekkością będziesz przechodzić przez każdy dzień z wysoko uniesioną głową, będziesz radosna, szczęśliwa, zaczną spełniać się wszystkie marzenia i plany, poczujesz wszechogarniającą miłość do wszystkich i wszystkiego co cię otacza, a także zrozumienie, wdzięczność, chęć życia i ekscytację.

 

Co zrobić aby zacząć tydzień z pozytywną energią?

 1. Znajdź dla siebie kilka minut każdego ranka i poświęć je na ćwiczenia oddechowe, powtarzanie afirmacji czy krótką medytację. Jeśli masz więcej czasu, to poćwicz. Ćwiczenia pobudzą ciało i umysł do pracy, dodadzą energii na cały dzień, rozluźnią mięśnie, zrelaksują. 
 2. Wycisz się rano po wstaniu i wieczorem przed snem. Niech ta chwila będzie czasem na skoncentrowanie się na pozytywnym myśleniu. Rano – możesz pomyśleć o tym, co cię pięknego czeka w tym dniu. Wieczorem – powiedz w myślach za co jesteś wdzięczna (medytacja wdzięczności).
 3. Podczas dnia i codziennych obowiązków znajdź czas na relaks. Jeśli ciężko pracujesz, odpocznij chwilkę, wyjdź na świeże powietrze. Jeżeli siedzisz całymi dniami przy książkach lub komputerze (telefonie) to odłącz się na jakiś czas, popatrz w dal aby wzrok trochę odpoczął. Wyjdź na spacer do lasu, idź na zajęcia fitness, posłuchaj śpiewu ptaków.
 4. Rób to co sprawia ci przyjemność. Zmień pracę, jeśli czujesz się przytłoczona i niedoceniona. Uzewnętrzniaj się artystycznie, muzycznie, sportowo, itd. Nie zapominaj o swoim hobby. Łatwo w natłoku myśli i pracy zaniedbać ten aspekt w swoim życiu. Warto mieć czas na codzienne swoje małe radości.
 5. Dbaj o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Pamiętaj o jedzeniu dobrych posiłków i dużej ilości wody. Nie nakręcaj się informacjami z TV czy internetu, najlepiej totalnie odciąć się od tego typu rozrywki (używki).

Podtrzymuj swoją energię i motywację na wysokim poziomie każdego dnia. Bardzo często, pozytywne myślenie z czasem się wypala, więc staraj się aby za każdym razem robić coś, co pozwoli Ci się podnieść. Twoja pozytywna energia ma być codziennie wysoko, aby nakręcała Ciebie i kierowała na pozytywną drogę.

pozytywne myślenie

Możesz założyć dzienniczek, w którym będziesz zapisywać wszystko co się dzieje w ciągu dnia, a jeśli zauważysz spadek pozytywnej energii w ciele, możesz z łatwością sprawdzić co było jej powodem i w konsekwencji, naprawić to.

W takim dzienniku możesz:

 • wyznaczać sobie cele
 • zapisywać postępy
 • napisać listy zadań
 • spisywać spożywane posiłki i napoje
 • opisywać swoje nastroje
 • relacjonować przebieg całego dnia
 • dzielić się wrażeniami
 • rysować jaka była pogoda czy faza księżyca

To wszystko ma wpływ na ciało i umysł, a także może spowodować spadek lub wzrost pozytywnej energii. Bądź tylko konsekwentna, a zobaczysz różnicę.

Małe kroki zaprowadzą Cię do wielkich osiągnięć. I zapamiętaj jeszcze jedno: To co robisz dzisiaj, ma wpływ na przyszłość.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − cztery =