Naturally fast food every day – LEON

Przy jednej z głównych ulic Londynu (Strand) znajduje się mała knajpka o nazwie LEON. Z zewnątrz niczym specjalnym się nie wyróżnia od innych, poza wielkim czerwono żółtym szyldem. Wchodząc do środka słychać piękną głośną muzykę. Prawie nie ma ludzi ale tylko dlatego, że już minęła pora lunchu. 




Jedzenie jest przygotowywane chwilę wcześniej i czeka na klientów w pięknych opakowaniach, papierowych kartonowych pudełeczkach oraz plastikowych kubeczkach. Wszystko dzieje się bardzo szybko, po zamówieniu wybranych dań od razu lądują one na tacce do zjedzenia na miejscu lub w papierowych torbach na wynos. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serwowane są posiłki o niskiej zawartości tłuszczu, bezglutenowe, bez nabiału, o niskim indeksie glikemicznym, a także dla wegetarian i wegan.


Siadamy przy stoliku przy oknie. Na zewnątrz jest piękna pogoda, ludzie spieszą się, a w środku tak jakby czas się zatrzymał. Jemy sałatkę Original Superfood Salad popijając Fresh Leon-Made Lemonade, a na deser ciasto z orzechami pecan. 


Original Superfood Salad:

-brokuł (broccoli)
-zielony groszek (peas)
-ogórek (cucumber)
-avocado
-quinoa
-ser feta (feta)
-świeża mięta i pietruszka (fresh mint and parsley)
-prażone nasiona – słonecznik (toasted seeds)
-sos vinaigrette

Wszystkie składniki sałatki  są oczywiście surowe. Sos do sałatki podany w malutkim plastikowym pojemniczku schowanym z sałatką w papierowym pudełku.



Miejsce to jest bardzo klimatyczne z przepysznym jedzeniem. Jest niezbyt drogie i godne polecenia. Na pewno będę je często odwiedzać.




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =