Jak poradzić sobie z bałaganem w naszym życiu? Wyzwanie.

Jak oczyścić przestrzeń wokół siebie?
Podobno jak ma się bałagan w mieszkaniu, zabałaganione łóżko, wszystko rozrzucone po podłodze, to tak samo jest w twojej głowie – bałagan, zdezorientowanie, smutek. Przynajmniej moja mama zawsze tak mówiła. Nigdy nie mogłam się o tym przekonać, bo bałagan mimo moich dobrych chęci zawsze szybko się pojawiał. Kiedyś porządek w pokoju nigdy nie trwał więcej niż 2 dni. Teraz też wcale nie jest lepiej. Gdy tylko odkopię kanapę ze sterty ubrań to nazajutrz już coś tam wyląduje. Rozleniwiłam się totalnie. Wydaje mi się, że właśnie przez to wszystko nie radzę sobie czasem w życiu. Nie potrafię poukładać pewnych spraw, nie mogę poczuć wewnętrznego spokoju. Trudno mi zapanować nad tym wszystkim. 

 
Chcę Wam zaproponować wyzwanie – odgracanie swojego życia.
 
Na początek niech będzie tydzień w harmonii, czystości i porządku w swoim pokoju lub domu. Spróbujmy przez ten jeden tydzień utrzymać porządek w szafie z ubraniami, w łazienkowych kosmetykach czy w zlewie w kuchni. Sprawdzimy wtedy czy rzeczywiście rozjaśni nam się wiele spraw, problemy znikną lub będziemy wiedzieć jak i z której strony się za nie zabrać.
 
1. Oczyśćmy naszą przestrzeń ze zbędnych gratów. Niech te 2 pierwsze dni, licząc od jutra, to będzie wielkie sprzątanie. Chodzi mi również o wyrzucenie niepotrzebnych lub nieużywanych przedmiotów, które zagracają nam mieszkanie, głowę również. Często podczas większych porządków łapię się na tym, że znajduję rzeczy o których już dawno zapomniałam. Zbytnio przywiązujemy się do rzeczy, które nie są nam potrzebne i tak naprawdę zabierają nam naszą energię, pozytywną energię.
 
– zróbcie listę nr1, w której wypiszecie co chcecie zmienić w domu, co wyrzucić, a może sprzedać lub oddać
– zróbcie listę nr2, w której opiszecie co chcecie zmienić w waszej głowie, jakie rozwiązać problemy lub jaki cel uzyskać
 
 
2. Przez kolejne 5-7 dni (to już zależy od Was) utrzymujcie porządek ścierając kurze, składając ubrania, odkładając na miejsce miski i sztućce. Otwierajcie okna, wietrzcie pokoje, przez to oczyścicie umysł. Od razu napłyną nowe pomysły.
 
– wystarczy kilka minut dziennie na ogarnięcie przestrzeni wokół Was, to jest tylko kilka minut a nie godzin lub dni, co jest dla Was lepszym rozwiązaniem?
– róbcie wszystko by realizować wasze plany, cele – krok po kroku, w ogarniętym pomieszczeniu ze świeżym powietrzem z łatwością przyjdą pomysły
 
 
Poniżej tabelki, które mogą Wam pomóc w wyzwaniu oczyszczania swojego życia.
 
A może Wy macie jakieś doświadczenia z tym związane? Może ktoś zechce podzielić się swoimi uwagami na ten temat?
 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + ten =