5 sposobów aby twój dzień nie był do końca zmarnowany

5 sposobów aby twój dzień nie był do końca zmarnowany
Rano, gdy wstajesz z łóżka, nie masz czasem takiego wrażenia, że to nie będzie twój dzień? Czujesz, że nie będzie on ani przyjemny ani produktywny? Wstajesz lewą nogą, nie wyspałeś się, masz zły humor, w twojej głowie masz pełną listę zadań do wykonania i zastanawiasz się tylko gdzie się schować i jak przetrwać te kilkanaście godzin?
Mam dla ciebie dobrą wiadomość! Taki poranek wcale nie musi oznaczać zmarnowanego dnia. Mam na to parę sposobów, które zostały przeze mnie sprawdzone. Uwierzcie mi, nie ma co popadać w depresję, użalać się nad sobą czy płakać po kątach. Lepiej przeczytaj poniższe przykłady i od razu weź się za robotę, przecież samo się nie zrobi.

 

I. Przestań myśleć negatywnie.
Negatywne myśli i emocje bardzo łatwo nam przychodzą i utrzymują się w naszej głowie. Musisz zmusić swój umysł do powstrzymania się od nich. Dzięki negatywom trudno jest cokolwiek zrobić, przez co dzień staje się mało produktywny. Zacznij myśleć pozytywnie i podpatruj innych ludzi jak radzą sobie z negatywnymi myślami. Postaraj się oszukać swój mózg i robić to samo co inni. Niech cię inspirują. Bierz z nich przykład!
 
II. Zacznij rozwiązywać problemy.
Jeśli natrafiasz na przeszkody to staraj się rozwiązywać je od razu, nie zostawiając ich na później, bo sam powrót do nich jest trudny, nie mówiąc o późniejszym stawieniu im czoła. Zastanów się, w jaki sposób możesz je rozgryźć, czy potrzebujesz czyjejś porady? Przeanalizuj je i zawalcz o ich  rozwikłanie. Nie martw się, jeśli nie uda ci się znaleźć rozwiązania od razu, czasem potrzeba więcej czasu. A może poproś kogoś o pomoc?
 
III. Popatrz na wszystko z innej strony.
Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Zaczniesz inaczej postrzegać świat, swoje życie, problemy, zadania, jeśli tylko popatrzysz na nie z innej strony. Może wcale nie są tak trudne jak ci się to wydaje? Znajdź priorytety, ważniejsze punkty na liście. Wykonaj to co jest najistotniejsze, a jeśli później pozostanie ci jeszcze trochę czasu, ogarniesz resztę.
 
IV. Najpierw praca, później odpoczynek.
Postaraj się zrobić wszystkie ważne rzeczy na samym początku dnia. Wtedy masz świeży umysł i sporo energii. Lepiej gdy skupisz się od razu na pracy niż przesiadywać do późnych godzin nocnych. Po zrealizowaniu zadań masz czas dla siebie, znajomych, na odpoczynek i inne rozrywki.
 
V. Dodaj sobie energii.
Brak siły i energii łatwo przywrócić sobie robiąc sok z owoców, ulubioną kawkę lub kilkuminutowy trening (rozciąganie wystarczy). Możesz także posłuchać energetyzującej muzyki lub wyjść na spacer. Jeśli żaden z powyższych przykładów ci nie pasuje to znajdź swój sposób na szybie i efektywne wyzwolenie energii. Według mnie dzięki takim metodom szybciej, sprawniej i znacznie przyjemniej wykonasz swoje codzienne obowiązki.


Pamiętaj o tym, że nawet jeśli coś nie idzie po twojej myśli lub masz spadek energii, to nie wszystko jest jeszcze stracone. Wystarczą tylko twoje chęci i niezawodne techniki rozwiązania przeszkód. Spróbuj znaleźć w sobie potencjał, obudź w sobie radość z życia i tego co wykonujesz. Znajdź silną motywację, która ci w tym pomoże.28 thoughts on “5 sposobów aby twój dzień nie był do końca zmarnowany”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 9 =