Winter Lights Festival – Canary Wharf

Winter Lights Festival – Canary Wharf

Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, u kogoś na insta zobaczyłam, że w Londynie odbywają się pokazy świetlne, a dokładnie to zimowy festiwal świetlny (Winter Lights Festival). Jestem miłośniczką takich wydarzeń, które dzieją się w miastach, więc nie zwlekając długo wybraliśmy się we trójkę na Canary Wharf.

światła

To już mój trzeci raz, gdy mogę podziwiać te niesamowite instalacje świetlne w Londynie. Tym razem odbywały się w zupełnie innej części miasta – Canary Wharf, zawsze były one w samym centrym Londynu.

Canary Wharf, to wielki kompleks biurowy mieszczący się we wschodnim Londynie, gdzie swoje siedziby mają min. banki HSBC oraz Barcleys, The Telegraph, Urząd Nadzoru Finansowego oraz wiele innych. Canary Wharf, to wielkie biurowce pełne ludzi w garniturach, mnóstwo barów i restauracji, centrum handlowe pomiędzy budynkami oraz wiele skwerów i fontann. Jest tam wszystko, co może być potrzebne ludziom pracującym od świtu do nocy, aby  mogli się najeść i zrelaksować.

oświetlony budynek

światła

Wracając do festiwalu, to muszę się wam przyznać, że jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam. Zawsze mnie zachwycała ich ilość, wielkość oraz sam pomysł. Tym razem było podobnie. Widać, że miasto bardzo przykłada się do ich organizacji. Takie wydarzenia przyciągają rzesze ludzi. Nasz synek był wniebowzięty, nie mógł wyjść z podziwu. Jeszcze nigdy nie widział czegoś takiego,  a mieniące się kolorowe światła na długo przykuwały jego wzrok.

Instalacje świetlne były rozłożone na dość dużej przestrzeni, w różnych zakątkach, na wodzie, drzewach i w budynkach. Były podświetlane fontanny, pływające neonowe zwierzęta z butelek, oświetlone ławki, trawniki i drzewa, itd.

Nam najbardziej spodobały się:

  • wiszące lampki, które świeciły się w rytm muzyki, która płynęła z głośników. Kulki mieniły się w wielu kolorach. Efekt był naprawdę piorunujący. Jak widać poniżej, wszyscy robili sobie zdjęcia.

świetlne lampki

  • podświetlona ławka, którą polubił Leoś i nawet dał się na niej sfotografować (kilka razy). Najśmieszniejsze było to, że małe dziecko siedzące na kolorowej ławce wzbudzało większe zainteresowanie przechodniów niż inne atrakcje dookoła.

podświetlone ławki

  • ogromne anielskie skrzydła z aureolą, które zmieniały kolor. 

anioł

  • wielkie kolorowe kryształy, które podczas kręcenia zmieniały barwy. To było zdecydowanie moje ulubione instalacje świetlne. Marzy mi się, by mieć takie światła w domu.

kryształy

 

To było niezapomniane przeżycie i fajnie było tym razem dzielić się nim z naszym dzieckiem. Jeśli w twoim mieście odbywają się podobne imprezy to koniecznie musisz się tam wybrać. To świetna zabawa, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 3 thoughts on “Winter Lights Festival – Canary Wharf”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =