7 rzeczy do zrobienia w Barcelonie

O Barcelonie można dużo i długo gadać. Jest piękna, kolorowa, przyjazna. Wrześniowe słońce wcale nie jest słabsze. Podobno przez cały rok jest tam lato. Wypad na kilka dni do tego miejsca nie wystarczy na zobaczenie wszystkiego co by się chciało. Na przeżycie cudownych chwil i wchłonięcie tej wspaniałej energii również nie.
W Barcelonie byliśmy 5 dni i dalej czujemy niedosyt. Zachwyciło nas wszystko, od uliczek, po roślinność i samych ludzi. Wiemy, że jeszcze tam kiedyś wrócimy. Tym razem na totalny relaks, wieczorne spacery po starym mieście, grzanie ciał na piachu i słuchaniu miejscowych grajków.
 
Poniżej przedstawiam Wam listę 7 rzeczy jakie powinno się zrobić będąc w Barcelonie. Zapraszam do czytania i oglądania.
 
1. Napić się mojito na plaży.
 
Plaża w Barcelonie jest bardzo zatłoczona ale w niczym to nie przeszkadza. Lekki wiatr wiejący od morza schładza ciało podczas opalania. Pamiętajcie by później już nie wchodzić do wody.
 

 
2. Posłuchać muzyki na żywo.
 
Najpiękniejszym wspomnieniem w naszego wyjazdu jest moment gdy przechadzając się wąskimi uliczkami po starym mieście usłyszeliśmy muzykę. Na placu zaraz za kościołem, dwóch Hiszpanów grało na gitarach przepiękną muzykę. To miejsce niosące echo, dźwięk hiszpańskiej gitary. Siedziałam pod kamienną ścianą i słuchałam. Czułam napływające do oczu łzy. Łzy szczęścia. Poczułam się jak w filmie Vicky Cristina Barcelona. Poczułam, że to jest moje miejsce na ziemi. Coś niesamowitego.
 
 
 
 
3. Napić się białej sangrii.
 
Sączenie białej sangrii w knajpce nad wodą, a przy tym oglądanie zachodu słońca. Piękna sprawa.
 
 
4. Pójść na największy targ w centrum Barcelony.
 
My mieliśmy to szczęście, że ten targ z owocami morza, świeżymi warzywami i owocami, wyrobami mięsnymi i serami znajdował się 300 metrów od naszego hostelu. Każdy dzień zaczynaliśmy od owocowego, kolorowego soku. Warto tam wstąpić by przynajmniej zrobić kilka zdjęć i popodziwiać skrupulatnie ułożone jedzenie. Efekt nieziemski.
 
 
 
5. Zjeść śniadanie na placu pod Bazyliką Świętej Marii.
 
Poranek, słońce jeszcze tak mocno nie grzeje. Siadasz przy stoliku pod piękną Bazyliką. Pijesz mrożoną kawę dla ochłody i patrzysz jak wschodzące słońce pięknie oświetla główne wejście Bazyliki Świętej Marii.
 
 
6. Kupić pamiątki.
 
 Pamiątek jest wiele, ale by nie przywieść walizki pełnej gratów należy dobrze wybrać. Espadryle są świetnym wyborem. Nie dość, że przydatne to i są regionalnym wyrobem.
 
 
7. Zrobić sobie zdjęcia w najbardziej znanych miejscach Barcelony.
 
Takich miejsc w Barcelonie jest mnóstwo. Jednym z najciekawszych jest Sagrada Familia i Park Guell. Miejsca te robią ogromne wrażenie.
 

 
Niektóre z tych punktów opiszę dokładniej w kolejnych wpisach. Mam nadzieję, że będziecie ich wyczekiwać.


0 thoughts on “7 rzeczy do zrobienia w Barcelonie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − two =