Soho Factory i Muzeum Neonów

No dobra, skoro jesteśmy jeszcze w temacie Warszawy to chcę Wam przedstawić pewne świetne miejsce dające po oczach i budzące zachwyt. Mowa tu o Muzeum Neonów mieszczące się na Pradze, w Soho Factory. 

Soho Factory, to jak sami mówią, awangardowa przestrzeń dla kultury i biznesu. W tym miejscu chcą stworzyć artystyczną dzielnicę odpowiadającą nowojorskiemu Soho. Budynki po fabrykach przerobione są na galerie, kawiarnie oraz lofty w typowo nowojorskim stylu (moim ulubionym zresztą).


No i w tym właśnie otoczeniu jest małe ale jakże ujmujące, kolorowe i pełne historii tego miasta Muzeum Neonów. Wszystkiego dokładnie możecie się dowiedzieć u nich na stronie. A ja zapraszam na spacer po wnętrzu. Robią wrażenie te mocno bijące po oczach światła. Mnóstwo bardzo starych i już pewnie przez warszawiaków zapomnianych reklam świetlnych. Na szczęście obok każdego z nich jest króciutki opis gdzie dany neon był umiejscowiony. Bilet wstępu kosztuje zaledwie 10zł. Myślę, że nie jest to jakaś wielka kwota, a naprawdę warto zajrzeć tam i przypomnieć sobie jak to kiedyś Warszawa świeciła nocą.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jeden =