Warszawo tęsknię

Za każdym razem gdy lecimy do Polski, Warszawa jest jednym z tych miejsc, które musimy odwiedzić. Nie wiem co w niej jest takiego co mnie przyciąga. 
Uwielbiam chodzić starymi dzielnicami, gdzie małe sklepiki są zabite dechami, gdzie dziury w drogach są wielkości połowy samochodu, gdzie przesiadują na ławkach biedni ludzie z butelką “napoju”. Lubię spacerować uliczkami po samym centrum, chodzić do modnych kawiarenek i mijać na chodnikach “celebrytów”. Kocham te spacery wieczorową porą wzdłuż Wisły oraz miasto nocą, tyle się tam dzieje. Jest muzyka i czas na relaks, spotkania ze znajomymi. Nie przeszkadza mi tłum ludzi w centrum handlowym, ani hałas samochodów w szczycie. Chyba się do tego przyzwyczaiłam mieszkając w Londynie. Dla mnie to codzienność, a nie katorga. 
Gdzieś daleko w głowie mam myśl by zamieszkać w Warszawie. Jak na razie pozostają mi krótkie wycieczki do tego miasta i pamiątkowe zdjęcia. 

Tęsknię za dobrym jedzeniem, za gniazdkami z małych piekarni. Tęsknię za odkrywaniem nowych miejsc, uliczek i knajpek. Tęsknię za budykami tymi nowymi i starymi ruinami. Tęsknię za ludźmi, i ciekawymi wydarzeniami.Tęsknię za muzeami, galeriami i sklepikami z ceramiką, Tęsknię za dźwiękiem samochodów stojących w korkach i klaksonami. Tęsknię za zapachem powietrza na szczycie Pałacu Kultury. Tęsknię za nocnymi spacerami i niemożliwością znalezienia dobrej kawy na Starówce. Tęsknię za straganikami przy głównej ulicy gdzie można kupić czereśnie i truskawki.
0 thoughts on “Warszawo tęsknię”

  • Miło :). Rzadko na blogach można przeczytać coś pozytywnego o Warszawie, częściej jednak ludzie narzekają na to miasto, mimo że zazwyczaj nawet go dobrze nie znają…

  • No właśnie nie wiem skąd u ludzi takie złe zdanie na temat tego miasta. Że niby śmierdzi i niebezpiecznie, tak samo jak w każdym innym większym mieście. Ja kiedyś też tak myślałam. Moje zdanie się zmieniło po tym jak zaczęłam odwiedzać je częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =