Bali: Co warto jest zobaczyć w Ubud?

Ubud to jedno z większych miasteczek znajdujące się na wyspie Bali. Miasteczko umiejscowione jest pośród bujnej tropikalnej roślinności, pól ryżowych i wąwozów. Jeśli zignoruje się dźwięki samochodów i motocykli, nawoływań taksówkarzy i sklepikarzy to ujrzycie wpaniałe świątynie między budynkami, balijczyków składających ofiarne dary oraz okrzyki egzotycznych ptaków. W Ubud znajduje się bardzo dużo hoteli, pensjonatów z widokiem na dżunglę, sklepików z pamiątkami, salonów odnowy biologicznej, restauracji i barów, ale również muzeów i galerii.


Po miejscowości można poruszać się taxówką (choć to nie jest konieczne, bo miasteczko naprawdę nie jest duże), wypożyczonym rowerem, skuterem lub pieszo. My każdego dnia spacerowaliśmy po uliczkach, po to aby zobaczyć jak najwięcej. Taksówkę braliśmy tylko wieczorem, gdy po długim i gorącym dniu, wycieńczeni chcieliśmy wrócić do hotelu.Co warto jest zobaczyć w Ubud?

Monkey Forest. Jeśli lubicie obcować z naturą, szczególnie taką dziką, to jest to miejsce w sam raz dla was. Zobaczycie tam piękny tropikalny las, w którym mieszkają małpki (makaki). Trzeba tylko uważać na drobne rzeczy, które mamy ze sobą (okulary, czapki, sprzęt elektroniczny) gdyż zwierzęta potrafią je w szybki i sprytny sposób ukraść.


Targowisko. W wąskich uliczkach pomiędzy przejeżdzającymi skuterami można znaleźć wspaniałe rzemieślnicze cuda, ubrania, naturalne mydełka i olejki, drobne balijskie pamiątki. Jest pięknie i kolorowo. Uważajcie jednak na sprzedawców, nie odczepią się, dopóki czegoś się od nich nie kupi.


Muzeum Puri Lukisan. W muzem mieści się kilka pawilonów, w których można zobaczyć dzieła w stylu wayang (lalkowy), nowoczesnej sztuki balijskiej i inne. Przed wejściem warty uwagi jest piękny ogród oraz zakręcone schody. W cenie biletu wstępu dostaniecie poczęstunek (napój i miejscowy deser).


Muzeum Antonia Blanco. Muzeum mieści się w domu ekscentrycznego filipińsko-amerykańskiego malarza. Wart uwagi powalający ogród, wnętrze domu oraz ptaszarnia. Źródłem inspiracji były kobiety, a w szczególności jego żona Balijka.


Kawiarnie, restauracje, bary. Miejsc z dobrym jedzeniem jest naprawdę dużo. Dzięki przewodnikom znaleźliśmy ich parę wartych uwagi. Na przykład Kawiarnia Kafe to miejsce z organicznym jedzeniem dla wegetarian, ale i nie tylko, mięsożercy też znajdą tam coś dla siebie. Wszystko smaczne i świeże, pięknie podane i w niskich cenach. Miejsce bardzo popularne i lubiane, trudno o wolny stolik.Ubud jest świetnym punktem wypadowym do zwiedzania okolicy. Można wynająć sobie taksówkarza na cały dzień i pojeździć z nim po okolicznych wioskach, pooglądać bujną roślinność, popodglądać codzienne życie balijczyków lub wybrać się troszkę dalej np. nad jezioro Bratan, porobić zdjęcia przepięknym krajobrazom (wulkany), zobaczyć Światynię Besakih (Pura Besakih) czy tarasy ryżowe.

Gdy znajdziecie dobrego kierowcę za przewodnika to zobaczycie wiele interesujących i mało znanych miejsc na Bali. My trafiliśmy na fantastycznego chłopaka, który opowiadał nam przeróżne historie, pooprowadzał nas i w ogóle miło spędziliśmy z nim czas poznając również jego codzienne życie. To było bardzo fantastyczne przeżycie. 


2 thoughts on “Bali: Co warto jest zobaczyć w Ubud?”

  • My również polecamy lekcję gotowania przy okazji wizyty w Ubud –> Dzień zaczynamy od zakupu produktów potrzebnych do naszych potraw na lokalnym targu, nastepnie udajemy sie z Balijska rodzina do ich domostwa gdzie ucza nas gotować 5-6 dań , dzień kończmy wspólną kolacją 😉 polecamy serdecznie ! Nasza relacje z Bali znajdziecie tez na naszym blogu http://www.coconutpathway.com zapraszamy serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =