W jaki sposób możesz złapać równowagę w swoim życiu

W jaki sposób możesz złapać równowagę w swoim życiu

Od lat, my kobiety, zastanawiamy się jak pogodzić życie prywatne z zawodowym, bycie mamą na pełen etat z obowiązkami domowymi i życiem towarzyskim. Dumamy na tym jak wychować dziecko by było mądre, grzeczne, inteligentne, ułożone, dobrze wychowane (czyli takie idealne) oraz jak być pewną siebie, pnącą się w górę po szczeblach kariery, super zdrowo się odżywiającą i wysportowaną mamą?

W księgarniach znajdujemy wiele poradników na te i wiele innych tematów. Choć, tak naprawdę, czy one są nam potrzebne, czy nauczą nas jak złapać równowagę między tymi wszystkimi aspektami w naszym życiu?

jak złapać równowagę

W jaki sposób możesz złapać równowagę w swoim życiu i jak ja tego dokonałam

Nie mam dla Was jednej, złotej recepty na osiągnięcie work-life i mother-life balance.

Jak we wszystkim, tak i w tym temacie należy zachować zdrowy rozsądek i umiar.

Kolorowe poradniki mogą nas nakierować na dobre tory, ale one tak samo mogą nas w pewnym momencie doprowadzić do frustracji i depresji, bo na siłę chcemy dorównywać innym. Dzięki nim, oczywiście, możemy zmotywować się do działania lub wręcz przeciwnie, złapać tylko doła. Uważam, że nie powinniśmy czytać tylko i wyłącznie takich pozycji książkowych i zbyt poważnie do nich podchodzić. Nie skupiajmy się wiecznie na doszkalaniu się, dorównywaniu do innych ludzi i staraniu się być coraz to lepsi.

My kobiety, staramy się wszystko zrobić najlepiej, tak jak należy, jak tego chcą i wymagają od nas inni. Żyjemy pod ciągłą presją. Zapominamy o tym, co MY chcemy i co jest dla NAS ważne. Bardzo często nie mamy czasu cieszyć się z tego co mamy, z wolnego dnia spędzonego z rodziną czy ze swoich wykonanych celów (nawet tych malutkich). Gdzie mamy znaleźć czas na to wszystko? Wydaje mi się, że świat w jakim teraz żyjemy, wymaga od nas bycia w ciągłym ruchu, życiu w stresie, robieniu czegoś, pracowania po nocach, byciu fit.

Czy jesteście świadomi tego co posiadacie i jakie są wasze priorytety? Dla każdego ważną rzeczą może być coś zupełnie innego. Nie możemy porównywać naszych priorytetów do priorytetów kogoś innego. Dla jednych najważniejsze w życiu oraz spełnieniem najskrytszych marzeń może być zrobienie kariery. Dla innych mogą to być podróże, książki lub rodzina i stworzenie domowego ogniska.

Czy potrafisz odpuszczać? Nie zawsze uda ci się wszystko zrobić, czasem trzeba zdecydować, co w danej chwili jest ważniejsze do wykonania. Podejmowanie takich decyzji jest bardzo trudne ale i bardzo ważne. Bywa, że pewne plany lub cele, należy odłożyć na inny moment. Wiele osób myśli, że jeśli pewnych czynności nie uda im się wykonać lub przełożyć na inny czas, to poniosą życiową porażkę. To zrozumiałe, że chcemy wszystko zrobić od razu, mieć już odhaczone z listy zadań, lecz czasem lepiej dać sobie spokój, przemyśleć i odetchnąć.

równowaga w życiu

A teraz w skrócie:

– sklepowe poradniki czytaj z przymrużeniem oka, nie podchodź do nich jak coś co sprawdzi się u każdego, mogą być dla ciebie podpowiedzią ale niczym więcej,

– wrzuć na luz, 

– bądź sobą, nie porównuj się do innych, wszyscy ludzie są tak samo piękni i mądrzy, przestań myśleć, że jesteś lepszą osobą od kogoś innego,

– wszystko co robisz, rób dla siebie, a nie dla innych, ciesz się z każdej wykonanej rzeczy,

– wyznacz swoje priorytety i trzymaj się ich, każdy ma inne,

– naucz się odpuszczać, nie musisz wszystkiego robić.18 thoughts on “W jaki sposób możesz złapać równowagę w swoim życiu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =