Jak być szczęśliwym człowiekiem? Co dla mnie znaczy szczęście?

Jak być szczęśliwym człowiekiem? Co dla mnie znaczy szczęście?

Wszyscy poszukujemy szczęścia w życiu. Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałaby być cały czas szczęśliwa. Szczęście dla każdego z nas może oznaczać zupełnie coś innego. Szczęściem możemy określać to co posiadamy, co robimy, gdzie mieszkamy, z kim spędzamy czas, itp. 

Szczęście może kryć się w każdej czynności, którą wykonujemy lub przedmiocie, który posiadamy. Szczęście znajdziemy w każdym kęsie naszej ulubionej potrawy lub herbaty. Może nam towarzyszyć podczas czytania książki ulubionego autora lub oglądania filmu. Staramy się odnajdywać je w drobnych chwilach dnia codziennego. Jednak, czy da się być szczęśliwym non stop?

Co dla mnie jest szczęściem?

Dla mnie największym szczęściem jest moja rodzina, od kilku lat powiększona o naszego cudownego synka. Zdaję sobie z tego sprawę, że prawdopodobnie w ten sposób mówią wszystkie mamy. Mimo wszystko, dokładnie teraz czuję się w pełni szczęśliwa. Widząc jego słodką buźkę o poranku, jego wielkie oczy, które się we mnie wpatrują gdy mnie słucha. Gdy uczy się nowych rzeczy i ze skupieniem wykonuje pewne czynności lub gdy cieszy się całym sobą, czego my dorośli już nie potrafimy.

Czuję się mega szczęściarą, że mam tak wspaniałą rodzinkę, troskliwego i kochającego męża, zdrowych i pomocnych rodziców oraz siostrę, która dała mi przecudowną siostrzenicę pełną radości i chęci poznawania świata.

Szczęściem jest dla mnie również to, że zaznałam miłości, takiej prawdziwej, dobrej, czystej miłości i to w dodatku od pierwszego spojrzenia. Tak naprawdę, bez doznania jej w swoim życiu, nie byłabym właśnie tu gdzie jestem.

Szczęście odnajduję również w samotnych spacerach, na które pozwalam sobie dla własnego psychicznego dobra. Dzięki nim odnajduję spokój, mam czas na oddech od codzienności i moment na swoje sprawy. Zresztą, pisałam już o tym we wpisie zatytułowanym – czas dla siebie.

Czuję szczęście gdy moje dziecko jest zdrowe i się uśmiecha, gdy mogę spokojnie poczytać książkę, gdy zrobię obiad, który wszystkim smakuje lub, gdy mam czas na rozmowę z koleżanką.

 

Jaki jest szczęśliwy człowiek?

Szczęśliwy człowiek jest uśmiechnięty, chce mu się żyć, ciągle coś robić i ma siłę skakać aż do nieba. Potrafi całymi dniami być nakręcony, pozytywnie nastawiony, potrafi żyć w harmonii z samym sobą i innymi.

Szczęśliwemu człowiekowi wszystko w życiu się układa tak jak sobie zaplanował lub wymarzył, widzi tylko dobre rzeczy i spotyka na swojej drodze tylko życzliwych i przychylnych mu ludzi. Podchodzi do życia z optymistycznym nastawieniem i nic nie jest w stanie zepsuć mu samopoczucia.

Jest zdrowy, radosny, empatyczny, spełniony i ma wysokie poczucie własnej wartości. Wie co jest dla niego dobre i jakie ma potrzeby oraz pragnienia.

 

Jak stać się szczęśliwym człowiekiem?

O tym jak stać się szczęśliwym człowiekiem można byłoby pisać i pisać, tak naprawdę to już są przecież o tym książki. Dla każdego człowieka droga do zostania szczęśliwym będzie zupełnie inna. 

Być szczęśliwym człowiekiem jest bardzo trudne bo nie ma takiej możliwości aby być nim cały czas. No nie ma! Możemy nauczyć się bycia szczęśliwszą osobą. Jak to się mówi, w przyrodzie musi być harmonia, więc tak samo w naszym życiu smutek też będzie się pojawiać. I dobrze. Szczęśliwe życie i bycie szczęśliwym to odpowiedni balans miedzy tymi emocjami. Równowaga między nimi musi być zachowana.

 

Po pierwsze, trzeba być dobrym człowiekiem zarówno dla siebie i innych. Wszystkich należy dobrze i z szacunkiem traktować. Gdy my będziemy odpowiednio traktowali ludzi, to oni będą to odwzajemniać. Traktujmy ich tak, jak byśmy chcieli by oni nas traktowali.

Polub siebie, pokochaj siebie. To jest najważniejsze co można zrobić. Nie porównuj się do innych.

Skup się na tym, co jest dla ciebie ważne, jakie masz priorytety. Nowe ciuchy lub gadżety dadzą tylko chwilowe szczęście, a nie zamienią nam kontaktów z bliskimi.

Zastanów się co ciebie cieszy, co sprawia przyjemność, co raduje. I rób to! Nie ma nic gorszego jak znienawidzona praca lub brak czasu na ulubione hobby.

Otaczaj się dobrymi ludźmi. Muszą być pozytywnie nastawieni, życzliwi, bezinteresowni. Na drodze będą stawać inni, więc od ciebie zależy kto zostanie w twojej przestrzeni. Negatywne osoby same będą się wykruszać z twojego otoczenia, gdy tylko będziesz utrzymywać swoją wysoką energię. Buduj dobre relacje z ludźmi.

Nie trać swojej cennej energii na niepotrzebne rzeczy. Lepiej idź się zdrzemnąć lub wyjdź na spacer zamiast bezsensownie przeglądać internet. To, na co wykorzystasz swój czas zależy od ciebie i będzie miało wpływ na to jak się czujesz.

Ucz swoje dzieci i bliskich jak pracować ze swoimi emocjami, aby ich życie było w harmonii, aby nie było ciągłego marudzenia i narzekania. Pokazuj im inne spojrzenie na świat. Niech wyrobią w sobie nawyk pozytywnego nastawienia.

Pomocne w staniu się szczęśliwym mogą być chociażby różne książki. Ja mogę polecić te, które ostatnio czytałam: Agnieszki Maciąg Dobrostan oraz Twoja wewnętrzna moc

***

 

Wszystkie te rzeczy wprowadzaj powoli. Pomalutku. Bez spinania się. To ma być dobry nawyk na zawsze, bez większych zawirowań życiowych.

Gdy patrzę na siebie, widzę wiele moich błędów czy niedociągnięć. Sporo rzeczy można byłoby naprawić. Staram się mocno aby wprowadzać te punkty, które opisałam. Niektóre przychodzą mi lepiej, inne zaś gorzej. Jednak mogę powiedzieć, że coraz bardziej czuję się szczęśliwa. I moje życie zaczyna się układać tak jak chciałam. Akceptuję to co mi nie wychodzi, uczę się i idę dalej przed siebie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =